Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří brzy dostali výhodu přesilové hry. Zlínští se usadili v útočném pásmu, Matula podržel kotouč v rohu a poté našel hůl Pavla Sedláčka, který přesnou ránou pod Urbischovo rameno otevřel skóre zápasu.

Hosté se snažili o vyrovnání, ale Haloda dlouho odolával náporu Olomouce. Srovnání přišlo až v 19. minutě a opět v početní výhodě. Kohouti se usadili v pásmu soupeře a zlínský brankář se ocitl pod palbou střel. Nedosáhl až na dorážku Šimona Betáka, který v závěru první části srovnal stav.

Druhá třetina se hrála v opatrnějším tempu a brankáři neměli tolik práce. Na další branku se čekalo do šestadvacáté minuty, když se Richard Kobylík natlačil před Urbische a nadvakrát jej dokázal překonat. Zlínští měli k dispozici i několik přesilových her, ale skóre se ve druhá části již neměnilo.

V poslední dvacetiminutovce bojovali oba soupeři o každý o kotouč. Domácí bezpečně bránili hubený náskok a hosté zase měli problém, probojovat se do zakončení. Tempo hry s blížícím se závěrem zvyšovalo, ale byli to domácí, kteří hrozili. Velkou šanci měl Sedláček, ale Urbisch Olomouc podržel.

Olomoučtí to v poslední minutě vyzkoušeli bez brankáře, ale ani závěrečný tlak ke srovnání nevedl. Zlínští tak porazili Olomouc těsně 2:1.