Přestože Hanákům už v extraligové skupině o udržení o nic nejde, byli to právě oni, kteří mohli otevřít skóre. Po chybě liberecké obrany měl příležitost Švaňhal, gólmana soupeře ale nepřekonal. V polovině první třetiny na útočné modré zaváhal domácí Rác, hosté ovšem v následném úniku dvou na jednoho neuspěli. Zakončujícího Pospíšila vychytal Lukáš.

První branka duelu padla na začátku čtvrté minuty, kdy si domácí obrana nechala upláchnout dvojici Duda – Petr Nedvěd, přičemž druhý jmenovaný poslal kotouč přes pravý beton gólmana Mory do branky. Vzápětí mohl zvýšit vedení severočeského celku Víšek, který se octl sám před brankovištěm. Kotouč zasáhl Lukáše do hrudi.

Na začátku prostřední části měl druhou branku svého celku na hokejce Dušek, který ale z nadějné pozice netrefil domácí klec. V polovině utkání se urodily dvě příležitosti, po jedné na každé straně. Jako první zahrozili Hanáci, Kucsera mezikruží napálil puk do ležícího betonu Schwarze.

O necelou minutu na to se musel činit Lukáš, který s obrovským štěstím zachytil nepříjemný tečovaný pokus, který vyslal od modré Čakajík. Tygři poté zahrozili ještě jednou. V početní výhodě zkusil štěstí z levého kruhu Pospíšil, jehož střelu zastavila tyč olomoucké branky.

Ve třetí části hosté cítili, že jakékoli jejich zaváhání může skončit brankou. I proto se snažili rychle rozhodnout o osudu střetnutí. Domácí brankář ale držel naděje svého celku. Bohužel pro Hanáky ovšem ani samotný domácí celek nedokázal ohrozit branku Schwarze, kterému nejvíce zatrnulo při nečekaném odrazu kotouče od mantinelu.

Olomoucký celek v posledních vteřinách duelu ještě zkusil hru bez gólmana, libereckou svatyni už ovšem neohrozil. Hanáci tak ani napočtvrté nedokázali oloupit Severočechy ani o bod, naopak Tygři zůstávají ve hře o udržení nejvyšší soutěže.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): Ve dvou zápasech jsme nedali ani jeden gól, což znamená, že nemůžeme být úspěšní. I když prohrajeme jenom 0:1, je to stejné jako 0:5. Na druhou stranu je sice hezké, že držíme s extraligou rádoby krok, ale přesto jsme momentálně v koncovce jaloví. Ukazuje se, že nemáme moc hráčů, kteří chodí do zakončení. Co stačí na první ligu, na extraligu nestačí. Jediné pozitivní je, že někteří mladí hráči podali vcelku solidní výkony. Ale je to teprve začátek, uvidí se po více zápasech. Honza Lukáš znovu podal dobrý výkon. Nechci jej předem chválit, ale naznačil nám své možnosti. Doufám, že v Mladé Boleslavi odehrajeme úspěšnější utkání.
Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): Jsme rádi za tři body. V pátek jsme odehráli špatné utkání a myslím si, že v naší hře byla patrná nervozita. Nedokázali jsme vstřelit druhou branku, která by nám přinesla klid na hokejky. Při vedení 1:0 se může stát cokoli. Nehráli jsme dobře přesilové hry. Pouze v jedné jsme trefili tyč. Bylo tam málo střelby. Odehráli jsme poté solidní power-play, ve které jsme se nedostávali po tlak. Podržel nás Marek Schwarz, který předvedl dobrý výkon. Máme před sebou dva zápasy, které rozhodnou o osudu celé sezóny. Chtěl bych vyzdvihnout výkon domácího brankáře, na kterého jsme stále naráželi.