Hned na začátku zápasu projel celé hřiště hradecký forvard Luděk Brož. Následná mela před brankářem ukázala, jak se liší play-off od základní části. Úvod první periody představil naprosto stejný obrázek jako pondělní utkání. Hradečtí byli nastěhovaní před Kašíkem a pouštěli se do odvážných akcí. Olomoučtí mohli mít po pár minutách puk v síti hned několikrát. Jejich fantom v bráně však neustále odolával.

Brzy se hra alespoň na chvilku vyrovnala a k vidění byly střelecké pokusy na obou koncích hřiště. Avšak více práce měl nadále gólman Mory. Dva na jednoho v podání Bergera, který nahrál Valáškovi, brankou neskončilo. Kašík se proti bekhendové kličce Valáška roztáhl jako pružina. Do vedení se dostali stejně jako v předchozím utkání domácí hráči. V chumlu před brankou se po střele Koríma nejlépe zorientoval Zdeněk Kubica, který trefil částečně odkryté místo olomoucké svatyně – 1:0.

Vstřelená branka Hradecké patřičně nabudila. Vytvářeli si velký tlak a Olomouckým se jejich útočné kreace jen stěží dařilo bránit. Jediný tlak, který si Hanáci dokázali vytvořit, byl v přesilové hře v závěru úvodní části. Diváci své domácí miláčky za předváděnou hru patřičně odměnili.

Do druhé třetiny vstoupili oba soupeři se čtyřmi hráči v poli. Tentokrát bylo k vidění vlažnější tempo. Aktivnější byli přeci jenom znovu domácí, avšak nebyla to jednoznačná převaha jako v první třetině. Olomouc přeřadila na vyšší rychlostní stupeň, hradecký útočník Třetina se krásně obtočil kolem branky Kašíka a pokoušel se nikým neatakovaný poslat černou pryž po zemi. Tam to ale měl olomoucký fantom pohlídané.

Hradečtí si z pondělního výbuchu vzali ponaučení. Jejich obrana v druhé periodě nepůsobila tak bezradně a rozháraně. Hra se systematicky střídala z jednoho konce kluziště na druhý. Olomouc hrozila především v přesilovkách. O ty nezůstaly ochuzeni ani domácí hráči, branka však byla v nedohlednu. Série nepřesných přihrávek z tábora Hradeckých umožnila týmu Mory spoustu šancí.

Dramatická hra vyvolávala spoustu emocí. Jedna početní výhoda střídala druhou. Tvrdá hra Olomouckých nedovolovala domácímu týmu se v přesilovkách prosadit. Oba mančafty se snažily o dojíždění hráčů až na hranici nedovolených zákroků. V závěru prostřední části přišlo navýšení vedení Královských lvů. Jan Berger přesnou bombou vymetl pavučinu Kašíkovy svatyně. Trefil se přímo nad jeho lapačku a branka to byla zasloužená – 2:0.

Jak jinak mohla začínat další třetina než aktivní hrou. Mora se hned pustila do útoku, nemohla na nic čekat. Střela z každé pozice, to byl jejich plán. Kapitán domácích Michal Tvrdík ale odpověděl Olomouci individuální akcí přes celé pásmo. Jeho střelu však vyrazil pozorný Kašík v brance Moravanů. Stíhací jízdu olomouckého celku skvěle bránila domácí družina.

Nejvíce o sobě dával vědět Luděk Brož. Pokoušel se neustále vysílat na Kašíka tvrdé projektily, se kterými měl brankář hostujícího týmu velké problémy. Olomoučtí začínali až moc faulovat. Připravovali se tak o možnost snížení a vykřesání naděje na obrat. Hradec hrál naopak ve velké pohodě, ve svém tlaku nepřestával a důraz do branky byl jeho devízou.

Olomouc se nakonec snížení dočkala. Po vyhrané buly v útočné třetině skóroval Ondřej Kříž, prosadil se střelou tahem nad vyrážečku Luňáka – 2:1. Hráče hostujícího týmu vstřelená branka jasně nakopla. O drama bylo rázem postaráno. Domácí měli čím dál větší problémy s olomouckým pohybem. Avšak Hradečtí stále potili krev a snažili se co nejrychleji přistupovat k hráčům protivníka.

V závěru utkání provedl nesmyslný útočný faul hostující útočník Diviš. To samé minutu před koncem udělal i domácí hráč. Trenér Hanáků se odhodlal ještě k odvolání svého gólmana. Tento risk se Olomouci nevyplatil a do prázdné branky pečetil výhru Královských lvů Vladimír Říha.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha ml. (Královští lvi Hradec Králové): Po předchozím zápase jsme museli změnit obranu, protože jsme byli jako blázni a emoce jsme projevovali úplně špatným způsobem. V první třetině jsme měli ještě víc šancí a mohlo to být 3:0, mohli jsme být klidnější. Druhý gól to ale přihrál na naší stranu. Myslím, že jsme měli problémy jenom po inkasovaném gólu, kdy jsme šli do čtyř a byli pod tlakem, Olomouc měla šance na vyrovnání. Myslím, že rozhodlo, že jsme hráli dobře do obrany.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Nezačali jsme úplně dobře, ale naštěstí to po první třetině bylo jenom 1:0. Podle mého názoru rozhodl druhý gól, který jsme inkasovali pět minut před koncem druhé třetiny. Ztrátu jsme i přes zlepšený výkon nedohnali. Bohužel je to 2:2 a začíná se od nuly, nedá se nic dělat.