V první šanci, která zaváněla gólem, se objevil Gajovský. Ten obdržel přihrávku do mezikruží a jeho střela se otiskla o tyčku. Zanedlouho poté se rozjel do útoku Pulpán, jenž puk přenechal Káňovi, jehož střelu Lukáš se štěstím dokázal vyrazit puk. Na druhé straně se po chybné rozehrávce dostal k puku Herman, který ale trefil pouze připravenou Hanuljakovo náruč.

Chomutovští hokejisté pokračovali ve své aktivitě. Gajovský s Procházkou dokázali rozebrat olomouckou obranu, gól byl však nad jejich síly. Následně Hromas z úhlu otestoval pevnost tyče Lukášovy brány. Chomutov neotevřel skóre ani ve své přesilové hře, v níž je až na střelu Pulpána hosté k ničemu nepustili.

Piráti si díky dobrému přechodu do útočného pásma vytvořili nejednu slibnou situaci, avšak Hanáky držel Lukáš. Ten třeba reflexivním zákrokem lapačkou připravil Sikoru o téměř jistý gól. Proti domácí bráně se pak opět řítil Herman, jehož střelu zvládl Hanuljak udržet v lapačce.

V úvodu druhé části se útok Šagát – Kraft – Hřebejk na krátký čas usadil v pásmu a několika vyloženými šancemi ohrozil Lukášovu bránu. Nedlouho poté obkroužil Procházka bránu a nahrál na Trefného, který však střelu namířil jen do hrudi Lukáše. Následně se v úniku ocitl chomutovský kapitán Kraft, pád na led mu však ve skórování zabránil. Piráti svého soupeře neustále drželi pod tlakem a šance střídala šanci. Kraft se opět zjevil před bránou, ale po jeho zakončení gólmanovy betony puk nepropustily.

Olomouc poté sice získala početní výhodu, ale ke střele se kvůli skvělé domácí obraně nedostali. Teprve po jejím skončení se Kucsera protáhl před Hanuljaka, který však puk podržel. Domácí Piráti se početní výhody také dočkali.

Poslední třetinu zahájili Kohouti početní výhodou. V ní se však dostali do obrovské šance Piráti. Kraft zavezl kotouč do útočného pásma, pak nahrál Důrasovi, jenž trefil přesouvajícího se gólmana. Posléze se opět dostavil velký tlak domácího týmu. Hruška připravil Kubinčákovi stoprocentní situaci, když ho našel opuštěného před bránou. Puk však Lukáš famózně vykopl betonem.

Chomutov bojoval o každý kotouč, ale hosté se nadále skvěle bránili. Procházka, který se vrátil z trestné, zkusil z ostrého úhlu pozornost dobře chytajícího Lukáše. Pár minut před koncem se Kucsera protáhl před Hanuljaka, jeho bekhendový pokus však jen zamířil do plexiskla za bránu.

Zápas se téměř došel do prodloužení, ale deset vteřin před koncem normální hrací doby se v početní výhodě do kotouče opřel domácí kapitán Milan Kraft, který svou tvrdou ránou rozhodl duel. Plný počet bodů tudíž zůstal v Chomutově, Kohouti odjeli s nepořízenou.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Utkání byla dřina, ale podali jsme dobrý a zodpovědný výkon. Olomouc umí být ovšem hodně nebezpečná. Hodně ji podržel gólman Lukáš. Naši hráči byli trpěliví a nakonec díky té poslední střele zaslouženě vyhráli.
Petr Fiala (HC Olomouc): Domácí měli celý zápas převahu a nebýt gólmana Lukáše, nesnažili bychom se bojovat alespoň o bod. Poslední vteřiny přinesly domácím vítězství i díky našemu dvouminutovému trestu. Musím však říci, že naši hráči zvládali dostat domácí do nepříjemných situací.