Po oficiálním představení nového loga Horácké Slavie začalo první přípravné utkání Bílých hvězd. Ty se letošního extraligového nováčka nezalekly, první práci pro Trvaje připravil krátce po úvodním vhazování Beneš. V početní výhodě se jako první představili hosté, Klimeše v třebíčské brance neohrozili. V čase 5:09 bylo otevřeno skóre utkání, na svědomí si toto vzal Jan Pohl, když obstřelil klubko hráčů před brankou Mory. Až v 8. minutě si připsal ostrý zákrok Klimeš po pokusu Diviše.

Navrátilec v třebíčském dresu Roman Erat o sobě dal vědět o minutu později po Kautově vyhraném vhazování. Jeho bývalý spoluhráč z brněnské Komety byl připraven. První perioda měla velice solidní tempo. Trvaj se zapotil při tečované střele Čejky. V 19. minutě rozehrál akci Erat, přenechal kotouč u levého mantinelu Wasserbauerovi, ten si všiml, jak Milan Přibyl sjíždí od modré čáry před branku, adresoval mu přesnou přihrávku na hůl a domácí fandové jásali podruhé. Kohouti mohli snížit ještě před první sirénou. Lehečka nedal trestné střílení. Za pár chvil projel do útočného pásma hostující Laš, přistrčil puk Pavlu Paterovi a olympijský vítěz z Nagana pálil do břevna třebíčské svatyně.

Začátek druhé dvacetiminutovky se nesl v duchu přesilovky domácích. Peroutkovu nabídku tečoval Martin Čech těsně vedle levé tyčky Trvajovy branky. Při trestu Pohla se Lukáš Klimeš dvakrát utkal s Markem Lašem. Nejprve třebíčský brankář lapil Lašovu střelu od modré čáry, za několik okamžiků perfektně lapil střelu z bezprostřední blízkosti. Další práci domácímu brankáři obstaral Roman Kadela. I druhá třetina se hrála ve slušném tempu, poměrně důrazně oba celky bránily. Ve 36. minutě přinesl úžasnou individuální akci Roman Erat, obtočil se kolem beka před branku a střelou k bližší tyči zaznamenal třetí branku Třebíče. Další radost už Eratovi zkazil Trvaj, když chytil jeho chytrou střelu skrz nohy několika hráčů před olomouckou brankou.

Na začátku druhé minuty třetí třetiny snížil Ondřej Švaňhal, jenže na konci téže minuty vypálil v přesilovce od modré dělovku Milan Přibyl mezi Trvajovy betony a vrátil Třebíči tříbrankový náskok. Ve 46. minutě tečoval Jakub Matai střelu Jaroměřského a Mora viditelně ožila. Olomouce byl plný led, tlačila se hodně do zakončení. V početní výhodě hostů si přihrávku Dominika Novotného srazil do vlastní branky jeden z domácích obránců a rázem to bylo 4:3.

Domácí hráči vložili do hry srdce, padali do střel a snažili se pomoci Lukáši Klimešovi v třebíčské brance. Klimeš uchránil bránu Bílých hvězd před Dreslerem. Z tlaku Mory se snažil vymanit Čuřík, jehož tutovku fantasticky chytil Jiří Trvaj. Hosté si vytvořili ještě dvě šance. Diviš na Klimeše nevyzrál, při hře Mory bez brankáře mohl vyrovnat Laš, tentokrát se vytáhl Klimeš bravurním zákrokem. Třebíčští už výhru ubránili.

Ohlasy trenérů

Jiří Mička (SK HS Třebíč): První třetinu jsme až na pár maličkostí zvládli dobře, vedli jsme o dvě branky. Ve druhé třetině jsme přidali třetí branku a zápas jsme měli pod kontrolou. Poté jsem myslel, že se zápas nějak dohraje, ale Olomouci s extraligovými a zkušenými hráči jsme umožnili vlastními individuálními chybami snížit. Moc nechybělo a Olomouc mohla srovnat. Je to pro nás poučení do dalších zápasů i do mistráků. Hráči musí hrát celých šedesát minut a musí hrát jednoduchý hokej. Nesmí vymýšlet věci, které nemají v popisu práce.
Petr Fiala (HC Olomouc): Přijeli jsme s mužstvem, ve kterém i s nechytajícím brankářem bylo jen sedm z loňského kádru, takže to byl tým, se kterým se může stát, že za čtrnáct dní tady zůstane jen polovina. Od tohoto jsou takové zápasy. Máme ještě pátek na to, abychom se rozhodli, jestli hráči, kteří jsou zde na zkoušku, nebo ti, kteří jsou naši a bojují o místa, budou s námi pokračovat dál. Rád neprohrávám, ale na druhou stranu mužstvo určitě nebylo takové, jaké chceme, aby hrálo extraligu. V první třetině jsme nebruslili. Neříkám, že by domácí lítali, ale my jsme byli stojící mužstvo. Ani ve druhé třetině se to nezlepšilo, měli jsme jen pět střel. Až poslední třetina byla lepší, ale stále to nemělo ty parametry, které bychom chtěli. Zápas nám ukázal, že tohle nebylo extraligové mužstvo.