Fanoušci PSG byli v úvodu duelu pořádně navnaděni, svěřenci trenérů Vlacha a Juríka totiž nastoupili výborně. Na bleskovou trefu Oldricha Kotvana navázal Zdeněk Okál, v 16. minutě přidal Robert Říčka třetí branku. Zlínští se ocitli v euforii, jenomže pak dopustili nevídaný kolaps a protivníkovi dali šanci, aby se vrátil do utkání.

Šestadvacet vteřin po třetím zásahu domácích se prosadil Jiří Řípa, jenž využil zaváhání zlínské obrany. Pak se díky nepřesnosti Marušáka dostal do přečíslení Dávid Buc a Kašíka překonal podruhé.

Po přestávce Hanáci dokonali zlínskou zkázu, povedlo se jim to při dvojnásobném oslabení. K málo vídanému výpadu se ve hře tří proti pěti dostali Knotek s Martinem Vyrůbalíkem, který ve 26. minutě vyrovnal!

Podobný vývoj by otřásl každým týmem, pro domácí to ale ještě nebylo všechno. Ve 35. minutě trestal další chaos v pásmu PSG pohotový Adam Zeman, který zaznamenal svou vůbec první extraligovou trefu.

Šňůrou čtyř tref v řadě získali Hanáci psychickou výhodu a soustředili se na důsledný hokej, těsný náskok udrželi. Zisk tří bodů je poslal před Plzeň na třetí místo průběžného pořadí, naproti tomu Zlín nevybředl z podzimního tápání. Hokejisté PSG prohráli čtvrtý z pěti posledních domácích duelů a s jedenácti body jsou stále předposlední.

Ohlasy trenérů

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Zápas jsme si prohráli vlastními chybami. Za stavu 3:0 to musí tým nějak dovést do konce. Byly tam velké hrubky od všech hráčů. Rozhodla to přesilovka pět na tři, ze které jsme dostali gól. Tam si myslím, že se to zlomilo. Do tří čtvrtin první třetiny to bylo slušné, ale pak už výkon nebyl takový, jaký jsme si představovali. Hlavně v obraně bylo spoustu chyb, i když tam byli zkušení hráči a hráči, kteří by to měli zvládnout. Bohužel se ale stalo, že ty chyby tam byly.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Nezačali jsme zrovna dobře. V prvních dvou minutách na nás Zlín vletěl, z toho pramenily naše fauly a dá se říct, že jsme Zlínu darovali tři góly. Nehráli jsme špatně, ale neuhlídali jsme si hráče v před brankovém prostoru a bylo to 3:0. Potom jsme těch posledních deset minut v první třetině uhráli. Dali jsme na 2:3 a měli jsme šanci na 3:3. Ve druhé třetině se to z naší strany hodně zlepšilo, řekl bych, že jsme byli o trošičku lepší. Asi rozhodla zlínská přesilovka pět na tři, ve které jsme dali gól na 3:3. Ve třetí třetině pak na 4:3. Posledních pět minut měl Zlín optický tlak, ale moc střel neměl. Odehráli jsme to výborně. Jsme spokojeni s obratem z 0:3 na 4:3. Je to pro nás hodně cenné vítězství.