Bruslaři vlétli do utkání s velkou vervou. Už po necelé minutě hry ze strany najížděl na soupeřovu svatyni Výborný, střelou zápěstím ale přestřelil. Domácí hokejisté strávili většinu z prvních minut s kotoučem na hokejkách, vítr z plachet jim ale po ojedinělém útoku sebral Jakub Herman, který se s dvěma obránci na zádech srdnatě protlačil až do brankoviště a záhadným způsobem dostal černý kousek pryže až za Valentova záda.

Po dvou střetnutích bez vstřelené branky prolomil Herman svou trefou nepříznivou sérii olomouckého týmu. Boleslavští rozhodně neskládali zbraně a za mohutného povzbuzování se znovu a znovu vrhali do útoku. Kohouti se ale evidentně dobře vyspali a na mladého brankáře Lukáše mnoho střel nepropouštěli.

V početní výhodě se ve velké šanci se ocitl Pabiška, po otočce mezi kruhy ale nasměroval svůj pokus těsně vedle tyčky. Na střelecké trápení svých kolegů se už nemohl dívat Milan Toman, podél mantinelu se protáhl do výhodnější pozice a střelou zápěstím nastřelil břevno.

Co se boleslavskému obránci nepovedlo na straně jedné, mohlo se podařit před vlastní brankou. Přes obránce zkusil štěstí Kucsera a právě zkušený bek tečoval kotouč do protipohybu Valenta. Strážce domácí svatyně ale stačil na poslední chvíli zareagovat.

Pro Středočechy nešťastné první dějství korunoval v závěru Koudelka, jenž nadvakrát nedokázal přehodit na zadní tyči beton ležícího Lukáše, a Olomouc si tak do kabin odnášela překvapivé vedení postavené na precizní defenzivě a obětavosti.

Jak první dějství končilo, tak to druhé začalo. Za svou aktivitu se Boleslavští dočkali vyrovnávací branky. Bohunický zachytil puk na útočné modré a hned ho adresoval na Lukáše. Hostující gólman vyrazil pouze před sebe, kde se kotouče chopil David Výborný. Kapitán celku z města automobilů se nijak neunáhlil, rozhýbal si maskovaného muže v olomoucké brance a po bekhendové kličce rozvlnil síťku.

Vzápětí se Bruslaři mohli dostat do vedení, Pabiškovi ale dorážku do poloodkryté branky zhatil bránící hráč. Kohouti od inkasované branky nevěděli, kde jim hlavy stojí a remízový stav drželi jen díky skvělému Lukášovi.

Prosadit se mohl i Mikulík po střílené přihrávce od Vrbaty, skákavou pobídku ale nedokázal srazit mezi tyče. O několik okamžiků později pálil Jindra a jeho rána se od zadního mantinelu odrazila znovu před Mikulíka, na kterého doslova zívala prázdná branka. Proti přesouvajícímu se Lukášovi ale boleslavský útočník vsadil na razanci a přestřelil.

Jako blesk z čistého nebe mohli udeřit hosté, to když zpoza kruhů napřáhl Ondrušek a k překvapení všech orazítkoval levou tyčku. Následný poprask na brankovišti už domácí obrana zvládla a kotouč uklidila z dosahu olomouckých hokejek.

Jednalo se ale pouze o ojedinělý záblesk, prakticky vzápětí už se musela před svým brankářem znovu ohánět Mora. Několik vteřin před sirénou vyslal ostrý projektil Chaloupka, jeho pokus ale těsně minul branku. Domácí museli být z vývoje utkání doslova nešťastní.

Z nástupu do poslední třetiny střetnutí bylo cítit, kdo potřebuje výhru více. Ihned po vhazování se do útočného pásma vřítil agilní Mikulík a připravil střeleckou pozici Pabiškovi. Jistý Lukáš se ale ani tentokrát nenechal překvapit.

Za svou touhu po vítězství mohli domácí zaplatit inkasovanou brankou, to když se soupeř zaútočil do otevřených zadních vrátek a dostal se do přečíslení. Valent si vyjel až příliš a otevřel bránu Bartoňovi, který ale nedokázal střílenou přihrávku usměrnit. Vzápětí se podobná situace opakovala s tím rozdílem, že Valentovo zakončení po ledě domácí gólman vykopl.

V závěrečných minutách to byli ale opět Bruslaři, kdo se věnoval dobývání soupeřovi branky. Neuvěřitelnou sérii stoprocentních šancí zakončil střelou z kruhů Chaloupka, ani jednou ale puk nedošel až na Lukáše. Bránící Kohouti kotouč doslova přitahovali a Boleslavští jen těžko hledali cestu, jak se proti poctivé obraně prosadit.

Když už to vypadalo, že utkání směřuje do prodloužení, prosadil se po osmi vteřinách početní výhody šikovnou tečí Lukáš Pabiška. Pro olomoucké hokejisty to byla studená sprcha, ze které se už nevzpamatovali. Mora tak odjela domů s porážkou 1:2.

Ohlasy trenérů

Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav): Začnu netradičně. Chtěl bych strašně poděkovat fanouškům, kteří byli fantastičtí. Nejen v zápase s Olomoucí, ale vůbec celou sezónu. Neskutečně nás podporovali v play-off i baráži. Táhli nás a strašně pomohli. Byli tím pověstným hráčem na ledě navíc a to není jen fráze. Jinak přímo k zápasu. Bylo to trošku jiné utkání než ta předešlá. Prohrávali jsme, takže jsme museli dotahovat. Ve druhé třetině jsme soupeře tlačili, myslím, že několikrát jsme měli i pořádnou smůlu. Na druhou stranu bych řekl, že diváci viděli dobrý hokej s dobrým koncem, a že jsme se zdejšími ochozy pro letošní rok nerozloučili vůbec špatně. Poděkování patří i klukům za obrovskou vůli, protože tohle opravdu nebyl jednoduchý zápas.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Vedli jsme 1:0, což pro nás byl svým způsobem výborný výsledek. Ve druhé třetině nás Boleslav víc zatlačila, ale pořád jsme měli šance. Zápas nás nakonec stála častá vyloučení, však také v přesilovce padl rozhodující gól.