Utkání samotné nabídlo v první třetině svižnou hru s množstvím šanci, z nichž mnoho bylo gólových. Střelecké závody otevřel v 54. sekundě utkání Šidlík, když opustil své místo obránce a sám od modré střílel, Konrádovi puk vypadl a k dorážce do prázdné mnoho nechybělo. Domácí pokračovali v tradičně aktivním vstupu do utkání, ve čtvrté minutě ukázalo duo Čachotský - Dostálek povedenou souhru, druhý jmenovaný si zajímavě najel k brance a střílel z úhlu, hostující gólman jeho pokus vykryl. Zahrozila i Mora přičiněním domácí obrany, Hubáček neodklidil puk z pásma přesvědčivě a střela jednoho z hostujících obránců se dostala k Holcovi, jemuž se kotouč zamotal pod nohy a Volden si nakonec vše vyřešil stáhnutím puku pod sebe. Po úvodní zběsilé pětiminutovce upadlo vytváření šancí na úkor nepřesností a chyb. Na konci 15. minuty byl vyloučen Čachotský za hákování, a ač Dukla sehrála oslabení velmi dobře, současně s nástupem Čachotského na led inkasovala. Jakub Galvas se umně otočil okolo svého strážce a přes Holce se kotouč dostal k Brunovi Mrázovi, který zakončil do prázdné klece. I domácí dostali přesilovku, naložili s ní ale špatně.

Prostřední perioda ukázala útočnou hru, obrany moc nefungovaly. Na začátku 23. minuty mohli jít Kohouti na dvě branky, puk propadlý za Voldena však Rys zavčasu odklidil pryč. Hra se uklidnila, pokračovalo se však v poměrně rychlém tempu. 11 sekund před polovinou utkání skórovala Jihlava po dlouhých 23 dnech doma. Žálčík zavezl puk do útočného pásma, zpoza brány přistrčil Zemanovi, který puk spíše kvůli špatnému zpracování sklepl na Vlastislava Dostálka, nová akvizice v týmu tak oslavila první domácí špíl gólem. Jihlava od této chvíle šlapala, Dostálek mohl o dvě minuty později obrátit vývoj, Konrád byl ale proti. Tlak domácích rostl, šance po nahrávce De La Roseho zůstala nevyužita. 102 sekund před koncem se ale už vzduch vířil množstvím šál Dukly. Skořepa krásným pasem vybídl volného Tomáše Čachotského, který si mazácky potáhl puk k levé tyči a překonal bezmocného Konráda v bráně hostí.

Do třetí třetiny se probudilo i doposud tišší publikum, jenže následující události vrátily vše do starých kolejí. Houdkova tyčka hned na úvodu třetího partu byla jenom předzvěst toho, co bude následovat. Olomouc totiž mačkala Duklu v pásmu, domácí se pouze bránili a vyhazovali puky. Hermanovo nahození ještě radost v hostujícím sektoru nezpůsobilo, stejně tak jako Lašův pokus mířící těsně vedle pravé tyče. V 52. minutě ale za pasivitu trest přišel. Opět střílel Houdek, narozdíl od tyčky trefil Voldena, od něj se puk odrazil na Jiřího Ondruška a hostující obránce měl jednoduchý úkol: dorazit puk do prázdné, což se mu i povedlo. Hra se více srovnala, jenže šance si netvořil ani jeden tým a šlo se tak do prodloužení.

To nabídlo jednak hru nahoru-dolů, ale také herní převahu Dukly. První šance byla připsána Dukle, Kubalík před brankou po pasu od Semana netrefil puk vůbec dobře, na druhé straně Knotek ztratil osamocen puk před Voldenem a nejeden fanoušek Jihlavy si určitě oddechnul. Navíc, když na konci 63. minuty přesprintoval soupeře Čachotský a nahrál kotouč na Lukáše Anděla, mladý útočník prostřelil Konráda mezi betony a odpálil tak radost všech 3598 diváků vyjma hostujícího sektoru na stadionu, Jihlava pátou prohru odmítla a Hanáky přehrála 3:2 po prodloužení.