Domácí sice začali utkání přesilovou hru, když byl ve 2. minutě vyloučen Zbořil, ovšem přesilovka Třebíče byla žalostná. Nepřesné rozehrávky a zmatky v útočném pásmu. Tak nějak by se dala početní výhoda popsat. V 5. minutě sehráli přesilovku také Olomoučtí. A domácím ukázali, že mají přesilovku dobře připravenou. V 6. minutě od modré pálil Koma a Radim Kucharczyk před Fialou pohodlně tečoval do sítě. Ve 14. minutě projel domácí obranou jako nůž máslem Ministr. Domácí gólman si tentokrát dokázal poradit a zabránil tak vstřelení další branky. O minutu později dokázala útočná trojice třebíčských mladíků zaměstnat po dlouhé době také brankáře v červeném dresu. Se zakončením Krutiše si zkušený Žigárdy však dokázal poradit.

Kdo čekal zlepšení hry Horácké Slavie musel být zklamán. Třebíčští jakoby vůbec nevěděli co mají hrát a zoufale nahazované kotouče, nebo nepřesné přihrávky opravdu nemohly vést k vyrovnávací brance. Za produkovanou hru byli Horáci po zásluze odměněni. Ve 33. minutě si z levé strany najel do útočného pásma Radim Haas a tvrdou střelou prostřelil domácího brankáře. Ve 35. minutě však přišla i radost zklamaných fanoušků Třebíče. Vondráček prostrčil najetému Zdeňkovi Okálovi, ten na Žigárdyho vyzrál pěkným forhendovým blafákem. Snad první povedená akce domácích v zápase. Netrvalo dlouho a optimismus byl opět tu tam. O minutu později nahrál Zbořil Matějovi Pekrovi, a ten opět zvýšil na dvoubrankový náskok Olomouce.

Horákům se po hluchém úvodu třetiny naskytla ve 49. minutě jedna z posledních šancí, jak s nepříznivým stavem něco udělat. Domácí měli k dispozici 13 vteřin přesilovky pět na tři a vzhledem k tomu, že se vhazovalo v útočném pásmu domácích, mohlo z toho být určité nebezpečí. Pro domácí škoda jen, že prohráli důležité vhazování a připravili se tak o možnost dvojnásobné převahy v útočném pásmu. V 52. minutě měla třebíčská obrana již několikátý den otevřených dveří v obranném pásmu a po přihrávce Polodny bez problémů skóroval Radim Kucharczyk.. Zčista jasna Třebíč začala hrát bojovný hokej. A jak se po chvíli ukázalo, mělo to účinek. V 57. minutě využil tlaku na hostující branku Ondřej Malinský a dostal kotouč v nepřehledné situaci do sítě. V posledních vteřinách zápasu mohli hosté vstřelit pátou branku, Třebíč opět chybovala v obraně. Skóre se nakonec už nezměnilo, a tak Horáci v posledním přípravném utkání podlehli po mizerném výkonu Olomouci 2:4. Ve středu začíná liga a fanoušci Třebíče tak musejí věřit na zázrak v podobě zlepšení hry.

Ohlasy trenérů

Roman Mejzlík (SK HS Třebíč): Dneska jsme dostali lekci z produktivity. Ideální výkon to nebyl, ale počet střel byl vyrovnaný. V závěru jsme párkrát propadli, protože jsme se snažili dát gól. Jinak bych neřekl, že to bylo špatné. Musíme pracovat dál, zvednout hlavu a věřit, že práce, kterou odvádíme, se projeví. Samozřejmě příprava skončila a už se půjde do tuhého. Uvidíme, co bude dál.
Petr Fiala (HC Olomouc): Odehráli jsme solidní utkání, měli jsme dobrý pohyb. Ale je to stále jen příprava, uvidíme, jak to bude vypadat v soutěži. Byli bychom rádi, kdybychom začali dobře. Dnešní zápas pomohl tomu, aby hráči vstoupili do soutěže s patřičným sebevědomím ale i s pokorou. Měli jsme některé hráče doma, nehráli jsme v kompletním složení. Stejně tak domácí nehráli v nejsilnější sestavě. Hrajeme spolu už příští sobotu, takže každý nechtěl hned ukázat svou sílu. S přípravou jsme spokojeni, ale uvidíme, co bude v soutěži.