Oba celky vstoupily do utkání opatrně, i když o něco smělejší byli domácí, kteří neměli v souboji s lídrem co ztratit. Hned v úvodu si také tým od řeky Berounky zahrál přesilovou hru. Tu domácí sehráli aktivně, ale bez výraznější šance. Do příležitostí se dostali posléze i Hanáci, ale ani jedna z jejich tří možností neskončila přesnějším zakončením.

Na druhé straně se pokoušel otevřít skóre domácí kapitán Šulc, ale také bez úspěchu. Velkou šanci a asi největší v první části na otevření skóre dostal domácí Jakub Stromko, který jel sám na Halásze, ale nakonec se rozhodl pro střelu, kterou poslal přímo do hrudi brankáře Hanáků.

Domácí byli aktivnější a snažili se o vstřelení branky ze všech sil, jako další to byl berounský Padělek, ale ani on nenašel recept na olomouckého strážce svatyně, který ale měl i potřebnou dávku štěstí. V závěru třetiny si na puk sáhl také Sedláček, ale větší hrozbu pro něj pokus z mezikruží neznamenal.

Start do druhé části byl ze strany Olomouce velmi rychlý, když téměř z buly pálil Pekr. Domácí si na začátku druhé části zahráli další přesilovku, kterou nesehráli špatně, ale šance v ní byly k vidění z obou stran, když pálili jak domácí Loskot s Padělkem, tak i po souhře s Řípou opět Pekr. Olomoučtí se posléze nastěhovali před Sedláčka a hned několikrát zajímavě pálili, ale ani v jednom případě nějak přesně.

Olomouc mohla jít do vedení v přesilové hře, kdy puk po odrazu od zadního mantinelu proletěl zpět brankovištěm, ale dotírající Švaňhal na něj nedosáhl. A pak se opět projevilo staré známé, nedáš-dostaneš. Už po skončení oslabení se dostali domácí do útočné třetiny a zaváhání při rozehrávce potrestal, dá se říct, že i trochu šťastným gólem Michal Plichta.

Olomouci se povedlo vyrovnat ještě ve druhé části, nedlouho po inkasované brance. Michal Vodný získal puk ve středním pásmu, najel s ním do útočného a pak střelou pod lapačku překonal Sedláčka. V závěru druhé části ještě došlo na šance z obou stran, ale ani jedna bez nároku na úspěch.

Klíčový a zlomový byl start do třetí části střetnutí 49. kola, který měli lepší hosté. Lukáš Kucsera u mantinelu vyhrál souboj, dostal kotouč do jízdy a přesnou ranou nad lapačku překonal Sedláčka. Vyrovnání se mohlo Berounu povést velmi záhy, ale Lenc nedokázal v souboji obrat o puku vyjetého Halásze.

Domácí pokračovali ve snaze o vyrovnání, ale pokus Padělka skončil na obránci Mory a následně se domácím nevedlo ani v poměrně dlouhé přesilovce čtyř proti třem, a naopak poté nabídli Medvědi přesilovku soupeři po přestupku proti počtu hráčů na ledové ploše. Domácí se snažili o vyrovnání a v závěru měli kotouč na svých hokejkách, ale po většinu doby s ním byli zatlačeni do vlastního obraného pásma.

Medvědí akcie při snaze o vyrovnání hodně klesly v poslední minutě, po vyloučení Doležala. Medvědi se i přesto dokázali natlačit před Halásze, ale už si na brankáře Hanáků nepřišli a tři body tak putují na konto lídra tabulky, který díky výhře zvýšil náskok na druhou Boleslav.

Ohlasy trenérů

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): Bojovali jsme, makali jsme, bohužel jsme ale smutní, protože minimálně bod jsme si zasloužili. Hráli jsme s velkým nasazením, bránili zuby nehty, ale dvě velké chyby nás zase stáli bod. Na druhou stranu si ale musíme říct, že nemůžeme bodovat pravidelně s jedním gólem. V koncovce bychom asi měli zachovat větší klid, protože přečíslení jsme měli, ale nebyli jsme schopni dát si finální přihrávku, takže na tom musíme trochu zapracovat.
Josef Podlaha (HC Olomouc): My jsme chtěli získat body, abychom si udrželi naději na první místo v tabulce a popřípadě si zajistili druhé, kterého chceme určitě dosáhnout. První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá, Berounští nás zatlačili a měli tři gólové šance, které naštěstí neproměnili, protože jinak by se to utkání odvíjelo jiným směrem. My jsme hrozně spokojení s body, které jsme získali, protože to bylo hrozně těžké. Víme, že Beroun vždy hraje na mladé kluky, kteří jsou hodně v pohybu a dělá nám to dost problémů a nějaké obavy jsme z toho měli. Ty se naštěstí nenaplnily a myslím, že pro domácí je to krutý výsledek, bod si zasloužili.