Poprvé se domácímu publiku představily akvizice Kohoutů obránce Ondřej Kříž a útočník Adam Rufer. V brankovišti Hanáků se ukázal Tomáš Halász, který se dal zdravotně do pořádku a po sedmi zápasech vystřídal Kašíka.

Než se stačili diváci pohodlně usadit a hráči na ledě oťukat, vedl papírový outsider. Hned v první minutě totiž domácí obranu včetně brankáře Halásze překvapil Filip Vlček, který se obtočil kolem levé tyče a zdánlivě propagační pokus skončil v domácí síti.

Mora však se svou odpovědí moc dlouho neotálela. Výtečnou formu potvrdil nejlepší prvoligový střelec Matěj Pekr, i když tento gól taky nepatřil mezi nejhezčí. Křídlo první olomoucké formace se prohnalo kolem hrazení až za branku, odkud nahrávkou hledal Řípu. Jeden z hostujících obránců si však kotouč sám srazil do sítě a bylo srovnáno.

Následně mohl Pekr dokonce poslat domácí do vedení. Jeho teč, která zasáhla do Ondruškovy střely, si ale jen těsně cestu do jihočeské branky nenašla. Ke konci první dvacetiminutovky měli velkou šanci dostat se zpět do vedení písečtí hokejisté. Svou téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři ale zužitkovat nedokázali.

Dlouho se ani jednomu z týmů v druhé třetině nepovedlo usadit se na delší dobu na soupeřově území či se dostat ke konstruktivnějšímu řešení akce. Poté se však do obrovské šance v přesilové hře Mory dostal Tomáš Drtil, který ujížděl po Staňkově chybě na modré čáře zcela sám na domácího brankáře. S pokusem mezi chrániče ale hostující forvard neuspěl.

Následovalo další hluché období, kdy se mužstvům nedařilo dostávat se do větších příležitostí. Poslední pětiminutovka druhé části však nabídla hned několik zajímavých momentů. V pětatřicáté minutě se do puku opřel domácí bek Kříž, jehož ránu sice ještě Mazuch vykryl, na důraznou dorážku Lukáše Králíka, který prodloužil svou gólovou sérii už na čtyři zápasy, už ale nestačil.

Necelé tři minuty však mohl Písek jednogólové manko dotáhnout, když se proti jedinému obránci Bartoňovi hnali dva hráči soupeře. Nepovedenou přihrávku ovšem domácí kapitán přečetl a okamžitě poslal puk na útočnou modrou čáru, kde už čekal Matěj Pekr. Ten si v samostatném úniku vychutnal Mazucha střelou mezi betony, čímž tak dovršil druhou branku v utkání a celkem třicátou v sezóně.

V předposlední minutě asi všem přítomným hodně zatrnulo. Lukáše Králíka totiž u mantinelu zezadu tvrdě dohrál Dominik Boháč, který dostal trest pět minut plus do konce utkání. Dlouhou olomouckou přesilovku přerušila druhá siréna.

Po čtyřiceti vteřinách třetí třetiny se po faulu Marcela Dvořáka klasická přesilovka přeměnila na dvounásobnou. Tu po pár vteřinách dokázala proměnit staronová posila Mory Ondřej Kříž, jehož rána od modré čáry nakonec doklouzala za brankovou čáru.

Jihočeši si v plném počtu příliš dlouho nezahráli, ba dokonce museli jít znovu do tří. Další přesilovku však zahráli Kohouti špatně, a skóre tak zůstalo stejné. Po chvíli mohl ztenčit olomoucké vedení na rozdíl dvou branek útočník Strnad, Halász ovšem jeho pokus zlikvidoval.

Olomouc ale i nadále měla hru pod kontrolou, přičemž dokázala své vedení navýšit o další branku. Řípa zpoza branky vybruslil a vybídl Pekra k hattricku, ten ho ale nejprve odmítl, když chtěl posunout na Hampla, kotouč se však k němu zpět odrazil a pro domácího forvarda už nebyl problém zakončit. Matěj Pekr tak dovršil už svůj třetí hattrick sezóny.

Šestý hřebíček do písecké rakve přidal Jiří Řípa, který těsně před hostující klecí dokázal mimo dosah brankáře Mazucha tečovat Janáčkovu střelu. V posledních minutách už se skóre neměnilo, Mora tak potvrdila roli favorita a porazila Písek vysoko 6:1.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Začali jsme poněkud vlažně. První gól byl hodně laciný, z čehož vyplynulo, že jsme měli na hokejkách nervozitu, najednou nám to nešlo. Těžko jsme se do utkání dostávali zpět, ani vyrovnávací gól nás příliš neuklidnil. Dá se říct, že zápas rozhodly dvě branky na konci druhé třetiny. Poté jsme dali ještě další tři branky v poslední části, zlomové však byly ty z konce druhé třetiny. Chyběl nám Saša Lhotský, je totiž nemocný, další marod Kuba Herman už dnes trénoval.
Jiří Kudrna (IHC Písek): Přijeli jsme jako tradičně s hodně mladou sestavou. Myslím si, že do závěru druhé třetiny jsme hráli celkem slušně, ovšem v posledních minutách druhé části jsme dostali druhý a následně třetí gól, což bylo zlomové. Inkasovali jsme i pětiminutový trest a do třetí třetiny jsme šli s cílem, abychom ho ubránili. Sami jste ale viděli, jak to dopadlo. Proti týmu jako Olomouc nemůžeme uspět s tolika vyloučeními.