Slušně zaplněný olomoucký stadion především brněnskými fanoušky hnal hráče kupředu hned od úvodu střetnutí. Kometa byla o něco aktivnější a dočkala se také zalouženého vedení. Ve dvanácté minutě vyslal Stehlík na zteč Radka Procházku, který si s lehkostí poradil se Sedlářem v olomoucké kleci – 0:1

Hanáci však nepolevili a hnali se za vyrovnáním. Dočkali se ho v šestadvacáté minutě. Z levého kruhu vyjel směrem k brance Trvaje Radim Kucharczyk, nejprve naznačil střelu a vzápětí propasíroval kotouč mezi betony brněnského strážce kasy – 1:1.

Další průběh duelu nabídl zajímavou konfrontaci prvoligového a extraligového celku. Kohouti se proti zkušenějšímu soupeři drželi, těsně před druhou sirénou však smolně inkasovali. Marek Kvapil objel olomouckou branku a zasunul puk do prázdné klece. Sedlář se nestihl přesunout – 1:2.

Poslední dějství začalo přesilovkovým tlakem Kohoutů. Ti spálili několik šancí, v té nejvýraznější trefil Řípa po rychlém úniku tyč Trvajovy branky. A tak přišel trest v podobě samostatného nájezdu na druhé straně, který s přispěním gólmana Sedláře proměnil Radek Procházka. Procházka byl navíc při zakončení faulován a těsně po vstřelení branky posunul domácí gólman svou klec, hlavní rozhodčí však gól po konzultaci se svou brankovou kolegyní uznal – 1:3.

Mora v dalších minutách zabrala a dočkala se zaslouženého snížení. Sedm minut před koncem našel Smejkal zpoza brány najíždějícího Jiřího Řípu, a ten se z první z mezikruží tvrdou ránou nemýlil – 2:3.

Další změna skóre se už nekonala, a to ani při závěrečném power-play Olomouce. Kometa si tak ve svém druhém vystoupení v letním Tipsport Cupu připsala první vítězství, naopak Olomouc končí i přes sympatické výkony v letním poháru s nulou.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): Dnešní utkání bylo pro nás zatím tím nejkvalitnějším, nebyli jsme tak bojácní, jako minule doma v Tipsport Cupu s Třincem. Na zápase a hlavně na našem pohybu bylo trochu znát, že jsme tento týden netrénovali tak moc jako minulý týden. Vydrželi jsme se soupeřem bruslit celých šedesát minut. Z našeho pohledu to bylo vydařené utkání, i když člověk nechce prohrávat. Musíme ale akceptovat sílu soupeře.
Vladimír Jeřábek (HC Kometa Brno): Věděli jsme, že to bude prestižní zápas s výbornou atmosférou. Věděli jsme, že Olomouc hodně bruslí. Jestli chtěla Mora uspět, musela hrát hodně do těla, což se přesně ukázalo. Byl to vyrovnaný zápas, hned z první gólovky jsme vstřelili branku, dostali jsme domácí pod tlak. Potom jsme odskočili na 3:1, ale Olomouc se dostala do kontaktu druhým gólem. Pak zkoušela i power-play, ale už jsme to ubránili. Zápas splnil naše očekávání, hodně se bruslilo a hrálo se do těla.