Olomoučtí hokejisté chtěli svou černou sérii proher prolomit proti týmu, se kterým to celé začalo. Kohouti začali poměrně aktivně, první velkou šanci zápasu si však vytvořila Škodovka. Pulpánova rána od modré čáry propadla až za Vošvrdova záda, naštěstí pro domácí ale puk nezamířil za brankovou čáru.

Za tři minuty později mohl naopak Hanáky poslat do vedení útočník Matai, který se řítil na plzeňského brankáře Machovského sám, jeho zakončení však nebylo přesné. Olomoučtí pokračovali v dobrém tempu i nadále, pomohly jim k tomu i dvě početní výhody, ovšem propasírovat puk za hostujícího gólmana se jim nepodařilo. Stejně si vedli i Indiáni proti domácímu Vošvrdovi.

Několik minut po začátku druhého dějství mohl rozradostnit hrstku hostujících příznivců kapitán západočeského mužstva Ondřej Kratěna, k jeho smůle však jeden z jeho spoluhráčů stál přímo v brankovišti Olomouce, což pohledu hlavních arbitrů neuniklo. Chvíli nato mohl bezbranková stav rozříznout Marosz, Machovský však prokázal dobrý postřeh.

To, co se nepovedlo Maroszovi, dokázal útočník Radek Dlouhý. Jaroměřského nahození dokázal brankář hostujícího celku vyrazit jen před sebe, kde byl se svou dorážkou připraven právě Dlouhý, jenž poslal kotouč za bezmocného Machovského.

Z náskoku se však Kohouti nemohli radovat příliš dlouho. Hned po čtyřech minutách totiž šikovnou tečí usměrnil puk do horního rohu Vošvrdovy klece mladíček Dominik Simon, a stav byl tak rázem opět vyrovnán. Uteklo jen pár okamžiků a Mora mohla být zase ve vedení, černou gumu, která se odrazila od břevna plzeňské klece, však Kucharczyk nedokázal zamést do sítě.

V poslední pětiminutovce druhého dějství se svěřencům kouče Fialy naskytla obrovská příležitost, a to dlouhá přesilovka pět na tři. Mora však nebyla schopna se usadit v pásmu soupeře a Západočeši se tak bez větších potíží ubránili.

Ani nevyužitá dvojnásobná početní výhoda však Kohouty nevykolejila. Ba naopak. Vidina ukončení série proher dostala reálné obrysy znovu v pětačtyřicáté minutě, kdy Jakub Herman svou schovanou střelou našel místo nad pravým ramenem brankáře Machovského. Mora tak šla podruhé v zápase do vedení.

Tentokrát olomoucké vedení vydrželo o něco déle než v prvním případě, až do třetí sirénu tomu ale tak nebylo. V situaci dva na dva si olomoučtí hokejisté špatně rozebrali útočící Indiáni, kteří nakonec dokázali celé situace využít. Střela obránce Vojtěcha Mozíka zamířila ke vzdálenější tyči Vošvrdovy branky a bylo opět srovnáno.

Do konce základní šedesátimitovky se již stav nezměnil, proto následovalo prodloužení. To znamenalo, že si Mora připíše po dvanácti utkáních alespoň bod, opět se tak stalo proti Plzni. V prodloužení si dvě slibné příležitosti dokázal vypracovat Marosz, z gólu se ale nakonec radovat nemohl.

Na řadu tak stejně jako v posledním vzájemném utkání na západě Čech musely rozhodnout nájezdy. Vošvrda v nich inkasoval dvakrát, zato Hanáci úspěšní nebyli. Rozhodující nájezd, který určil, že bonusový bod si s sebou odveze Škodovka, vstřelil Dominik Simon.

Mora tak sice bodovala, ale její série porážek svůj konec nenašla.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Začali jsme lépe než v Mladé Boleslavi, od toho se odvíjel také celkový výkon. Myslím, že jsme hráli dobře do obrany, vyhrávali jsme hodně soubojů. Dá se říct, že zápas rozhodla naše přesilovka pět na tři, ve které jsme nedali branku. Mohli jsme odskočit o dva góly, jenže to se nestalo. Nájezdy jsou už loterie. Musíme však bojovat dál a já si myslím, že pokud budeme hrát takto i nadále, body určitě přijdou.
Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Chtěli jsme se na utkání pořádně připravit, proto jsme přijeli do Olomouce o den dřív. Řekli jsme si, že do nekonečna Hanáci prohrávat nebudou. Už předtím hráli dobře a bojovně, jenže neměli štěstí na body. Domácí byli fyzicky i bruslařsky velice dobře připravení. Viděli jste sami, že utkání bylo velice vyrovnané, mluví o tom i jednotlivé třetiny. V nájezdech je to potom o štěstí. Chtěli jsme tu však za každou cenu urvat body. Bylo to pro nás klíčové utkání, zvládli jsme ho za dva body a my jsme za to moc rádi. I když musím uznat, že Olomouc hrála výborně a remíza byla určitě zasloužená.