Lepší vstup do utkání měla domácí Mora. Hned v první minutě se na Šindeláře řítil Polodna, kterého ale včas zbavila puku hostující obrana. Na druhé straně měl příležitost skórovat Ujčík, ale zblízka Žigárdyho nepřekonal. Branky se tak diváci dočkali až v 8. minutě. Hanáci uzavřeli soupeře v útočném pásmu a Michal Černý z mezikruží prostřelil Šindeláře mezi betony – 1:0. V dalším průběhu první třetiny se střídaly šance na obou stranách. V 15. minutě se na modré lajně kotouče chopil Nedbálek, lehkým náhozem poslal puk před brankoviště na teč Tomáši Zbořilovi a Šindelář kapituloval podruhé – 2:0. Hosté mohli do konce první části snížit, ale šance Maliníka se Sýkorou zůstaly nevyužity.

Úvod druhé třetiny patřil hostům. Ve 22. minutě z levého kruhu vystřelil Juraj Sýkora, jehož pokus domácímu gólmanovi propadl až za brankovou čáru – 2:1. Ani ne za minutu bylo srovnáno. Roman Maliník vybídl k samostatnému nájezdu Romana Szturce, který si tváří v tvář proti Žigárdymu poradil – 2:2. Nerozhodný stav však netrval dlouho. Vítkovická obrana nechala v pravém kruhu volného Jiřího Řípu, který střelou pod horní tyčku Šindelářovi branky strhl vedení na stranu Kohoutů – 3:2. Po třech brankách se obě mužstva začala důkladněji věnovat obraně a tak se na větší šance čekalo až do posledních minut druhého dějství. Nejprve se za domácí neprosadil Petr Domin. Ihned z protiútoku Žigárdyho neprostřelil Petr Pohl.

Kohouti začínali třetí třetinu v početní výhodě, ale místo aby útočili, tak sami inkasovali. Juraj Sýkora vystihl nepřesnosti v domácí obraně a rychlou prudkou střelou do levé šibenice Žigárdyho klece rozjásal hlouček fanoušků z Ostravy – 3:3. Hanáci si najednou nevěděli rady, jak se s kotoučem dostat až před Šindeláře. A skórovat tak mohli opět hosté. Přesnou střelou nad beton domácího gólmana zkompletoval Juraj Sýkora hattrick – 4:3. Srovnání měl na hokejce Jaroslav Koma, ale jeho projektil od modré orazítkoval pouze tyč Šindelářovi brány. V další obrovské příležitosti se objevil Radim Kucharczyk, ale vítkovický gólman stihl včas sklapnout betony. Poslední dvě minuty dohrávali domácí v početní výhodě, ale i přes mohutný nápor Kohoutů si Slezané vítězství vzít nenechali.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Hráli jsme dobře. V některých fázích utkání jsme soupeře přehrávali. Na tom zápase byla spousta dobrých věcí. Soupeři jsme se bruslařsky vyrovnali, ale trochu byl vidět rozdíl mezi extraligou a první ligou. Největší rozdíl je v tom, že puk rychleji lítá. Ale myslím si, že naši hráči se s tím vyrovnali parádně.
Mojmír Trličík (HC Vítkovice Steel): Na začátek přípravy to bylo velmi kvalitní utkání. Domácí v úvodní třetině byli lepší, rychlejší, aktivnější. My jsme byli všude pozdě, hráči nestíhali a domácí zaslouženě vedli. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a vyrovnali. Ale hned po vyrovnání jsme si mysleli, že přidáme další dvě branky, jenže ono to tak nejde a domácí se dostali opět do vedení. Ve třetí třetině jsme tlačili hráče do aktivity, nejenom v pět na pět, ale i ve čtyřech a vyplatilo se nám to. Dokázali jsme vyrovnat při hře v oslabení a vzápětí vstřelit vítěznou branku. Na konci jsme se štěstím a s kvalitním výkonem gólmana výhru uhájili.