Duel mezi domácí Horáckou Slavii a hostující Olomoucí měl patřit podle prognóz mezi šlágr kola první hokejové ligy. V úvodu zápasu byli aktivnější hostující hráči, kteří se snažili okamžitě s kotoučem dostat před domácí klec s úmyslem co nejrychleji vyzkoušet domácího brankáře a popřípadě skórovat. Aktivní hru hostující Olomouce přerušil až hlavní sudí, který poslal hráče v červeném do čtyř, a daroval tak Třebíčským první početní výhodu v zápase.

V té se ale hráči s bílou hvězdou na dresu trápili a díky nepřesným kombinacím se mnohdy sami vyhnali z útočného pásma, a usnadnili tak soupeři se v početní nevýhodě ubránit.

A hned po přečkaném oslabení hosté z Olomouce udeřili. V páté minutě propadla střela Robina Staňka od modré čáry až za záda domácího brankáře díky tomu, že opora třebíčské klece měla zakrytý výhled a vůbec nic neviděla. Favorit se dostal do jednobrankového vedení.

V deváté minutě byl za hákování vyloučen další hráč Olomouce, tentokráte Lhotský. Horáci měli druhou příležitost k tomu, aby vstřelili branku. Ale ani na druhý pokus se to nepodařilo, ba naopak, branku vstřelili hosté. Po přečíslení se dostal kotouč k Jakubu Bartoňovi, a ten z pravé strany útočného pásma prostřelil Čiliaka, a Olomouc tak v krátké chvíli vedla již o dvě branky.

Pro domácí to bylo možná až příliš kruté, neboť hra, kterou produkovali hráči v bílém, nebyla špatná, ovšem v zápase to tak říkajíc nelepilo na hokejky. Kotouč často přeskakoval hole, a když už se podařilo založit dobrou akci, byl proti brankář hostí, který vše spolehlivě pochytal.

Dalo by se říci, že v prostřední třetině utkání se hra více vyrovnala, ale Horáci měli pořád ten stejný problém. Buďto překombinovaná akce, kdy chybělo zakončení, nebo výtečný zákrok brankáře Kašíka.

Klíčem k úspěchu proti silnému soupeři jako je Olomouc by měly být zcela jistě přesilové hry, ale ani ty dnes bojovníkům v bílém prostě nešly. Ve hře bylo mnohdy viditelné nedorozumění mezi spoluhráči.

Příznivci Horácké Slavie však stále věřili při nejmenším ve zdramatizování zápasu, ovšem závěrečná dvacetiminutovka začala pro Třebíč opravdu tragicky. A to hned několika vyloučeními po sobě. Olomouc si dokonce zahrála přesilovou hru proti třem protihráčům. Prakticky do 50. minuty hráli domácí v oslabení.

Když už Horáci ve třetí části nehráli v oslabení, tak znovu inkasovali. V 53. minutě přidal třetí zářez Oldřich Kotvan. A když v 54. minutě ujel při početní výhodě domácích Ondřej Švaňhal, vstřelil čtvrtou branku hostí a celkově druhou při vlastním oslabení, bylo definitivně rozhodnuto.

Olomouc si body z Třebíče odvezla naprosto zaslouženě. Dalo by se říci, že když tým inkasuje dvakrát v početní výhodě, tak si nezaslouží vyhrát zápas, navíc Horákům toho moc nevyšlo a na brankáře Kašíka recept nenašli.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Špatný vstup do utkání nás stál zápas, protože jsme se už poté nedokázali zvednout. Když se vrátím k prvnímu gólu, tak se nám nesmí stát, že soupeř vyhraje čistě buly, a pak je z toho branka, nehledě na to, že na tom vhazování byl Jirka Dopita, který měl v zápase na buly snad stoprocentní úspěšnost. Poté jsme inkasovali ve vlastní přesilovce, asi jsme si mysleli, že se při početní výhodě nemůže nic stát. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se pokusíme zápas zdramatizovat, ale hráli jsme snad deset minut v oslabení. I když jsme je přežili, pak jsme dostali třetí gól a bylo po zápase.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Vyhráli jsme, získali jsme tři body, takže naprostá spokojenost. Myslím, že můžeme být spokojení i s výkonem, ukázali jsme kompaktní hru v obraně i v útoku. Akorát je kaňkou to, že jsme hráli spoustu přesilovek a nedali jsme v nich ani jeden gól. Naštěstí jsme dali dvě branky už na začátku a ve třetí třetině jsme to dalšími trefami uklidnili. Myslím, že závěr zápasu jsme dohráli v pohodě. Co mě také těší, že návratem Jirky Dopity a Milana Ministra začínáme vyhrávat vhazování, což se nám předtím moc nedařilo.