Do sestavy Olomouce se vrátil obránce Kotvan, naopak volno dostal Horák. Do branky se pak po čtyřzápasové pauze postavil gólman Kašík.

Hanáci vstoupili do utkání aktivně a narozdíl od předchozího zápasu se i brankově prosazovali. V sedmé minutě se k dorážce prokousal Milan Ministr a střelou do Slipčenkovy poloprázdné svatyně otevřel skóre.

V dalších minutách se pak musela Mora bránit ve třech, ale podařilo se jí to na jedničku. Navíc po návratu Mikela z trestné lavice zvýšili hosté své vedení. V oslabení po Dopitově asistenci ujel Michal Nedbálek a tvrdou ránou z levého kruhu vyhnal berounského strážce kasy na střídačku.

Tři minuty před první sirénou pak zužitkoval první olomouckou přesilovku střelou po zemi Jiří Dopita. Kohouti tak po dvaceti minutách vedli 3:0 a prakticky rozhodli o svém triumfu.

Vstup do prostředního dějství ovšem tak dobrý nebyl. Olomoučtí sice hráli přesilovku, ale sami v ní inkasovali. Po chybě na útočné modré ujel Tomáš Rubeš a svůj samostatný nájezd proměnil.

Mora však odpověděla stejnou mincí – gólem v oslabení. Do přečíslení dvou na nikoho se dostali Milan Ministr s Radimem Kucharczykem, oba si vyměnili puk, vyšachovali Kareše, a první jmenovaný zakončil do prázdné.

Další velkou šanci Kohoutů pak spálil Marosz. Hosty to ale nemuselo mrzet, neboť v osmatřicáté minutě namazal Herman zpoza brány Matěji Pekrovi, a ten se bombou příklepem z mezikruží trefil mezi betony berounského brankáře.

V poslední periodě se už utkání hlavně dohrávalo. V jednapadesáté minutě vytěžila Mora šestou branku díky aktivnímu forčekingu v útočném pásmu, z mezikruží přesně zakončoval Jakub Herman, asistoval mu Marosz.

Berounští pak v závěru trochu soupeři zavařili, trefili dokonce břevno, Kašík už ale svou klec napevno uzamkl.

Olomouc tak dokázala zapomenout na sobotní prohru v Šumperku a vysokým vítězstvím pozvala fanoušky na středeční domácí zápas, od 18 hodin hostí v přímém souboji o třetí příčku atraktivního soupeře, Duklu Jihlava.

Ohlasy trenérů

Jiří Doležal (HC Berounští Medvědi): První věc, ve které jsme selhali, byla ta přesilovka pět na tři. V první třetině jsme měli jen čtyři střely na bránu, což je zoufalé. Potom ty dvě laciné branky s naším mužstvem otřásly. Už jsme se nedostali do hry, hosté nás přebruslili a přehráli ve všech činnostech. To na první ligu nestačí, navíc na tak zkušené mužstvo, jako je Olomouc.
Petr Fiala (HC Olomouc): Odehráli jsme dobré utkání. Nechci hodnotit, zda domácí hráli dobře nebo špatně, nám to prostě vyšlo. Jediným problémem byla přesilová hra domácích pět na tři, tu jsme ale ubránili. Po první třetině byl stav 0:3 a bylo už asi po zápase. Jsme spokojení jak s naší hrou, tak i s výsledkem, a teď se už soustředíme na Jihlavu.