Olomouc přijela do Jihlavy pouze se třemi útoky a začala nejhůře, jak mohla. V úvodních pěti minutách totiž putovali za katr postupně tři hostující hráči a Dukla vyloučení ztrestala dvěma trefami. Ve druhé minutě přihrál zpoza brány Jeslínek na neobsazeného Adama Zemana, a ten měl lehkou úlohu.

O chvíli později pak sice po přečíslení dvou na jednoho Kašík první střelu zlikvidoval, na dorážku Adama Zemana ale nestačil. Dvě minuty před sirénou se potom puk po nahození odrazil od zadního mantinelu přímo na hokejku Michala Jeslínka, který zasouval do poloprázdné svatyně.

Olomouc ve druhé části zlepšila výkon, vytvořila si několik šancí a zvláště trojice Pšurný – Šlahař – Haluza dělala domácím potíže. Branky se ale nedočkal ani jeden tým.

Třetí perioda začala náporem Hanáků, ten ovšem ukončilo další vyloučení. Do dobrých střeleckých pozic se dvakrát dostal Kucharczyk a jednou Dopita, ale na Halmošiho v brance Dukly nevyzráli. Největší šanci pak tři minuty před závěrečnou sirénou spálil Dopita, který zahodil samostatný únik.

Kohouti se nakonec dočkali alespoň čestného úspěchu, když se v poslední minutě prosadil ostrou bombou od modré Jiří Ondrušek.

Jihlava tak v letošní přípravě stále drží neporazitelnost, naopak Olomouc potřetí prohrála.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Soupeř byl kvalitní. Led byl v rámci možností, trošku to hru ovlivnilo. Viděli jsme spoustu hokejových akcí. Dvě využité přesilovky daly utkání ráz, bylo hodně vyloučených. Výsledek nepřeceňujeme, ale nepodceňujeme. Ve hře se objevily dobré i špatné věci. Se zápasem ale můžeme být spokojeni.
Jan Tomajko (HC Olomouc): V první třetině jsme byli pětkrát vyloučení a v oslabeních jsme nehráli dobře. Dostali jsme v nich dva góly, potom ještě třetí. Následně jsme se trochu zlepšili, vytvořili jsme si nějaké šance, ale nedali jsme góly, což rozhodlo o vítězství Jihlavy. Myslím si, že jsme nebyli na začátku až tak soustředění, bylo teplo, navíc jsme hráli jen na tři útoky. V příštím týdnu už snad budeme hrát v kompletním složení.