Zahajovací dějství pojali domácí hokejisté jako rehabilitaci za nevydařený výkon v Ústí nad Labem. Od úvodních minut hýřili bojovností, aktivitou a po zásluze z toho vytěžili vedoucí gól z hole Zdeňka Špergera.

Necelých pět minut před přestávkou stihl nadšeně hrající písecký soubor dotlačit puk do sítě znovu, ale sudí Úlehla gól neuznal pro postavení domácího kapitána Špergera v brankovišti.

Na kvalitu z první třetiny dokázal domácí celek navázat i v prostředním dějství. Výrazného povzbuzení se dočkal už po necelých dvou minutách, kdy se přesilovková střela obránce Vladimíra Kameše šťastně odrazila od bránícího hráče za Kašíkova záda.

Nadějný náskok i obraz hry se však Písku zhroutil jako domeček z karet v druhé polovině zápasu. Při vyloučení Polodny přišel zbytečný faul v obranném pásmu a před hosty se otevřela minutová výhoda dvojnásobné početní převahy. A využili ji dokonale! Brzy po Slavíkově trestu se prosadil Pavel Selingr a o dalších pětatřicet vteřin později obstaral „neviditelnou“ střelou od modré vyrovnání Jiří Ondrušek.

Diváci v ochozech se v poslední třetině nenudili. K vidění byla velmi ostrá a rychlá partie, která se však brzy utopila ve vlnách emocí. Moravané si k prvnímu vedení v utkání dopomohli další využitou početní převahou díky přesné střele Tomáše Houdka.

Písecké mužstvo však do poslední chvíle usilovalo o vyrovnání, ale mělo to nejen kvůli kvalitě soupeře velmi těžké. V závěru sáhli domácí trenéři k odvolání brankáře a v power play puk laškovně poskakoval na brankové čáře Kašíkovy branky, namísto vyrovnání však zpečetil výhru Mory trefou do prázdné branky Radim Kucharczyk. Olomouc tak porazila Písek 4:2.

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna (IHC Písek): Proti kvalitnímu soupeři jsme tentokrát podali výborný výkon a po zásluze jsme se v utkání dostali do dvoubrankového vedení. Hosté se bohužel vrátili do hry v přesilovce pěti proti třem, kdy jsme vinou zbytečného faulu přišli během jediné minuty o vybudovaný náskok. Také třetí gól jsme inkasovali v oslabení. Mám pocit, že jsme nebojovali jenom se soupeřem, ale také s nepřízní rozhodčích. Bohužel to hlavní jsou body, a ty nám opět chybí. Je třeba, abychom si ze zápasu vzali to dobré a dokázali na podobné výkony navázat.
Petr Fiala (HC Olomouc): Proti Písku jsme nezačali nejlépe a domácí se poměrně brzy dostali do vednení. Pro nás byla ve druhé třetině důležitá dvojnásobná početní výhoda, kterou jsme dokázali plně zužitkovat a srovnat stav. V utkání hrály roli přesilové hry, při kterých padly celkem čtyři góly, což je hodně. Náš tým dokázal při početních výhodách vstřelit důležité tři branky, což nám pomohlo k výhře. Ani dnes jsme v Písku nehráli v úplné pohodě, zde to nikdy nebylo lehké. O to jsme více rádi, že si odvážíme tři body.