V první vážnější příležitosti tečoval nebezpečně před Čiliakem Selingr. Ihned poté ujel olomouckému obránci Vondráček a předložil kotouč na střed Dočekalovi, ten objel Halásze, ale trestuhodně nezasunul puk mezi tři tyče ale mimo branku.

O několik vteřin později vystřelil přesně z mezikruží Matěj Pekr – 0:1. Horácká Slavia vyrovnala v čase 8:29. Lukáš Nahodil zavezl do útočné třetiny kotouč a objel branku, kde po jeho střele dorazil puk, jenž skončil původně na brance, Jakub Čuřík. O pouhých osmadvacet vteřin později vystřelil přesně z kruhu Tomáš Fořt a domácí rázem vedli.

Třebíčského brankáře ohrozil z bezprostřední blízkosti Pekr. Volný prostor u vzdálenější tyčky minul z úhlu Dočekal. Čiliaka prověřil z mezikruží Hampl. Po vyloučení Čuříka se naskytla hostům možnost přesilové hry, v ní však byli – až na její samotný závěr – de facto bezzubí. Pak ujeli domácí v přečíslení poté, co obral hostujícího beka Čuřík, Burian se však netrefil do předloženého puku s potřebnou razancí.

Tvrdě ale nad vypálil v úvodu druhé periody při hře ve čtyřech na obou stranách Čuřík. Hosté záhy ujeli v přečíslení, Divišovu ránu Čiliak kryl. Přesilovou hru si zahráli i domácí a vypracovali si hned dvě velké příležitosti. Nejprve se v mezikruží otočil Čuřík, ale minul, o něco později tečoval kotouč velmi nebezpečně Dolníček – dorazit puk, jenž se dostal za Halásze, se už nepodařilo.

Těžký zákrok si připsal olomoucký brankář po střele Vondráčka při signalizované výhodě. V následné přesilové hře se tlačil k dorážce Šlahař. Perfektní zákrok si připsal Halász po tutovce Fořta, když ho vybídl ke střele Vondráček.

Na 2+2 minuty byl vyloučen za hru vysokou holí domácí Sobotka. Selingrova střela neměla šanci na úspěch, Lhotského střela zase skončila po teči nad. Cartelliho ránu od modré Čiliak viděl, Houdkovu pak schoval s noblesou v lapačce. Třebíč šla dokonce na tři vteřiny do tří, ale po návratu Sobotky ujela v přečíslení tři na jednoho, Burian ovšem přestřelil.

Zákroky večera si připisoval Čiliak jako na běžícím pásu. Zejména po akci Kucharczyka. Ač se ocitl osamocen před třebíčským brankářem, nedokázal na něj vyzrát. Ani následná dorážka stejného hráče si cestu do branky nenašla. Cartelliho ránu od modré schoval Čiliak opět do lapačky. Janáček s jeho přispěním minul. Po více než přísném vyloučení Maleny se na ledě i v hledišti notně přiostřilo, Čiliak si připsal dva ukázkové semafory lapačkou po ranách Bartoně.

V úvodu třetí třetiny ohrozil Halásze Burian, více starostí nadělal olomouckému brankáři až Káňa, po chvíli se nedostal k dorážce Kadela. A udeřili hosté. Číp přihrál před branku Ondřeji Švaňhalovi a ten se bekhendem nemýlil. Třebíč pak spálila velkou příležitost, milimetrovou přihrávku nepřetavil v branku Burian. Horácké Slavii nepomohla ani přesilová hra. Čiliakovu připravenost prověřil podvakrát Diviš.

Ve čtyřiapadesáté minutě přišla další přesilová hra domácích. Dolníčkovu střelu tečoval nebezpečně Malena, následná Ranglova rána skončila vedle. Pak se dostal ke slovu opět Rostislav Malena, jehož střelu tečoval David Dolníček – 3:2. Vondráčkovu tutovku navíc po příhře Fořta zneškodnil bravurním zákrokem Halász. Dvě Cartelliho střely si při závěrečném tlaku Olomouce cestu za záda Čiliaka nenašly. Ani přes power-play už hosté brankově odpovědět nedokázali.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (SK HS Třebíč): Já jsem rád, že jsme vyhráli, obzvlášť s takhle silným soupeřem. Samozřejmě Olomouc je silná, šla do vedení. Nám se podařily dát dva rychlé góly. To už se nám nestalo hodně dlouho dát v jedné minutě dva góly. A samozřejmě hráči si o trošku víc věřili. Ve druhé části naprosto zbytečné fauly a hrozně složitá třetina pro nás, protože hrát deset minut ve čtyřech proti Olomouci, je složité. Točí se tam pár hráčů, ostatní nejsou ve hře. Ale naštěstí, jak říkal kolega, ty přesilovky jim nelepily tak, jak bývá zvykem. Nachystali jsme se na ně, ale i tak bylo strašně složité je ubránit. Marek Čiliak nás podržel. Ve třetí třetině to bylo o tom, jestli vydržíme se silami. Cením si toho, že nás nesrazil gól, který byl podle mého hodně laciný, měli jsme se zachovat trošku líp v obranné fázi. Pak jsme strašně chtěli zápas zvrátit a díky tlaku v té přesilové hře, kdy soupeř nebyl schopen vyhodit kotouč, jsme to cpali do brány a podařilo se nám to prostřelit a v hektickém závěru udržet. Strašně jsme chtěli vyhrát a možná to i na ledě bylo kapánek víc vidět a díky tomu jsme to zvládli. Hodně nám dneska pomohli diváci, protože takovým způsobem, jak nás drželi v oslabeních a pak i v závěru, tak si myslím, že to hráčům hodně pomohlo a že, i když těch sil nebylo tolik, tak díky lidem jsme se vymáčkli do poslední kapky. Myslím si, že dneska obecenstvo výborné.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Nám se to dobře nehodnotí. Myslím si, že jsme neodehráli moc dobrý zápas. Domácí vyhráli zaslouženě, protože to podle mě víc chtěli. My jsme celý zápas měli problémy se zbytečnými ztrátami kotouče a takové nevynucené chyby, které jsme dneska dělali. Navíc jsme hráli špatně přesilové hry. Z naší strany jednoznačně špatný zápas.