Domácí Písek od prvních minut přehrával papírového favorita z Olomouce, když ale brankář hostů Halász, který se do branky dostal po třech zápasech, všechny pokusy zlikvidoval, mohl otevřít skóre Richard Diviš. Tváří v tvář Dominiku Halmošimu ale olomoucký forvard neuspěl, domácí brankář totiž brilantně zasáhnul lapačkou.

Jako první tak šli nakonec do vedení přeci jenom domácí, kteří ze svého náporu vytěžili úvodní branku z hole Marka Vaniše, který se obtočil kolem branky a zakončil za Halászova záda. Olomoučtí měli se svým soupeřem problémy i nadále a do konce první části inkasovali ještě jednou.

V osmnácté minutě totiž poslal Písek do dvoubrankového vedení Zdeněk Špenger, jehož střelu si do vlastní klece srazili hostující obránci.

Ani na začátku druhé periody se Hanáci nemohli před Halmošim výrazněji prosadit, navíc je brzdila častá vyloučení, která dostávala domácí hokejisty do tlaku. Písečtí ale ve třech početních výhodách nedokázali potřetí najít recept na gólmana Halásze.

První přesilovka pro Olomoucké přišla až v sedmatřicáté minutě, ta se dokonce po pár vteřinách proměnila na přesilovku dvojnásobnou, a Kohouti tak měli velkou šanci dostat se Písku na dostřel. Halmoši se ale v těžkých chvílích vyznamenal a i díky němu bylo skóre po druhé třetině stejné jako po dvaceti minutách.

Olomoucké dobývání Halmošiho branky pokračovalo i ve třetí části. Mora měla výhodu několika přesilových her, ale proti domácímu brankáři si nevěděla rady. Největší příležitost si v padesáté minutě vytvořil obránce Valenta, jenže těsně před píseckou klecí byla jeho střela zblokována.

V závěrečných minutách už si Písek své dvoubrankové vedení pohlídal, a nakonec tak mohl slavit senzační výhru 2:0. Olomouc naopak prohrála po čtyřech utkáních a po šestnácti zápasech nebere ani bod.

Ohlasy trenérů

Jiří Kudrna (IHC Písek): Po dvou vyloženě nepovedených utkáních jsme proti aktuálně nejlepšímu týmu první ligy sehráli výborný zápas. Rozhodli jsme se pro hru na tři pětky a všichni ti, kteří nastoupili, podali fantastický výkon. Kluci měli výborný pohyb, hráli obětavě a do puntíku plnili všechno, co jsme si před utkáním řekli. Všechno podtrhl skvěle chytající brankář Halmoši. Pro náš mladý tým je to jasný důkaz a signál, že při takovémto nasazení a odpovědnosti můžeme uspět proti každému mužstvu v soutěži.
Petr Fiala (HC Olomouc): Bohužel jsme do zápasu nevstoupili dobře. Soupeř se dostal do dvoubrankového vedení a nečekaný stav nám začal dělat problémy. Nedokázali jsme hrát, co jsme chtěli, nedařilo se hru oživit. Je to pro nás prohra, se kterou se absolutně nepočítalo. Ještě si k tomu budeme muset s hráči říci své.