Po opatrném začátku poprvé vystrčili růžky hosté, kteří se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Z akce Petra Sýkory s Markem Trončinským ale nakonec nic nebylo, jejich přihrávka neprošla přes ležícího obránce. Naopak olomoučtí hokejisté se začali zvedat a postupně začali svého soupeře čím dál více svírat. Po střele Jana Káni se otevřela odkrytá brána před Davidem Ostřížkem, ten ji ale minul.

Rostoucí aktivita domácích měla za následek fauly Dynama, převaha svěřenců Zdeňka Venery se tak ještě zvýraznila. V první početní převaze byl v nejlepší pozici Marek Laš, jeho ráně z mezikruží ale chyběla přesnost a ozval se jen dunivý zvuk mantinelu. Když už se Pardubice dostaly do útočného pásma, jejich střelecké pokusy skončily na chráničích obránců v červeném nebo v lapačce Branislava Konráda, jako v případě střely Petra Sýkory z vrcholku pravého kruhu.

Zato Ondřej Kacetl si na opačné straně na nudu rozhodně stěžovat nemohl. Čelo se mu opotilo v další přesilové hře domácích, když se na pravém kruhu proti němu chystal František Skladaný. Ten hrál důležitou roli i v další šanci, po jeho teči dorážel Roman Vlach. Skóre se měnilo vzápětí, nečekaně se však radovali Východočeši. Po nenápadné akci si řekl o přihrávku Martin Kaut, na vrcholku pravého kruhu se opřel do kotouče a z první jej poslal do sítě.

Nepříznivý stav s domácím mužstvem nijak nezamával a druhá dvacetiminutovka začala jejich tlakem. Hned v úvodní minutě po střele Františka Skladaného dorážel Roman Vlach, jenže nepřehodil brankářovy betony. Přesto se Hanáci dočkali zaslouženého vyrovnání. Vilém Burian objel bránu. Jeho první přihrávka před brankoviště neprošla, na druhý pokus ovšem přistála na hokejce Kevina Sundhera, jehož přesná rána zápěstím zapadla za Kacetlova záda.

Brzy se fanoušci Olomouce mohli radovat z bleskového obratu, střelu Jana Eberleho ale zastavila horní tyč. Břevno zacinkalo i za Branislavem Konrádem, hned z dalšího protiútoku do něj namířil Sacha Treille. To byla jedna z mála útočných akcí Dynama. Na slovenského gólmana za celou třetinu letěly pouze čtyři střely, Hanáci jich vyslali pětkrát tolik.

Skandování svého jména slyšel Jakub Galvas. Mladičký obránce se sebevědomě vydal středem hřiště až do útočného pásma a individuální akci zakončil střelou. Krátce po polovině utkání se stalo to, co viselo ve vzduchu už dlouho. Roman Vlach vyhrál buly v útočném pásmu a Lukáš Galvas posunul puk na Jana Eberleho. Ten pohotově vypálil zápěstím a našel skulinku mezi rukou a tělem Ondřeje Kacetla.

Ve třetím dějství se hra vyrovnala a Dynamo si především v jeho úvodu vytvořilo zajímavé možnosti. Rostislav Marosz zůstal osamocen mezi kruhy, jeho tvrdou ránu Konrád vyrazil betony. Hosté dostali dokonce dvojnásobnou početní výhodu. V olomouckém brankovišti bylo pořádně rušno v jejích posledních sekundách, Branislav Konrád i bez hokejky a s pomocí svých spoluhráčů hubený náskok uhájil.

Vedení pak mohl navýšit Marek Laš. Šikovně si zpracoval puk rukavicí a natlačil se za obránce, naděje hostů ovšem držel Ondřej Kacetl. Hostující brankář si poradil i se střelou Františka Skladaného, i když mu nejprve vypadla z rukavice. Čas neúprosně ubíhal. Pardubice byly nuceny riskovat bez brankáře a taktický manévr jim vyšel dokonale. Petr Sýkora na modré čáře prodloužil přihrávku k Ty Wishartovi, jehož dělovku nedokázal nikdo zastavit. Po šedesáti minutách byl tak stav nerozhodný.

Prodloužení tří proti třem nabídlo parádní podívanou. Hned na jeho začátku v přečíslení nabil Jan Knotek Martinu Vyrůbalíkovi, Ondřej Kacetl se ovšem bleskově přesunul a prudkou ránu zneškodnil betony. Do stejné situace se dostali i Martin Kaut s Tomášem Rolinkem, ti ale svoji kombinaci přehnali a kotouč skončil v moci Branislava Konráda. Rozhodnutí padlo dvaadvacet sekund před koncem prodloužení. Marek Laš vyslal do úniku Jana Knotka, jenž propálil gólmana Pardubic a přisoudil svému mužstvu bonusový bod.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (HC Olomouc): První třetina byla z naší strany velice špatná, neměli jsme pohyb, ztráceli jsme kotouče. Ve druhé třetině přišlo zredukování sestavy a myslím, že jsme hráli dobrý, místy výborný hokej. Bohužel jsme ve třetí části hloupou chybou ztratili do té doby zasloužené vedení. V útočném pásmu tam byla zbytečná ztráta a půl minuty před koncem jsme inkasovali. Byla to hrubá chyba. Prodloužení bylo živé, nahoru dolů, pro diváka prostě fajn. O tom to prodloužení tři na tři asi je. Abych to celé shrnul, vážíme si dvou bodů, ale měli jsme mít tři. Soutěž je vyrovnaná, všichni jedou na krev, takže musíme být rádi za každé body, ale ti, kteří sbírají po třech bodech, mají velkou výhodu.
Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): Klukům chci poděkovat, je to pro nás zlatý bod. V Olomouci se body získávají velice těžce. Od začátku bylo vidět, že nám nejdou nohy, Olomouc nás přebrušovala. V první třetině jsme ubránili tři těžké přesilovky a dali jsme šťastný gól. První část pro nás dopadla velice dobře. Pak jsme se ale dostali pod tlak, domácí nás zatlačili a zaslouženě šli do vedení. Myslím, že stav 1:2 pro nás byl ještě slušný. Ve třetí třetině se chtěli vrátit do zápasu, dostali jsme několik přesilovek, měli jsme šance. V závěru jsme dali šťastný gól a získali velice cenný bod.