Na začátku první třetiny šla Mora do oslabení a Jihlava trestala. Ficenc od modré napálil kotouč, který tečoval za olomouckého strážce svatyně Adam Pometlo. Hanáci se snažili srovnat ještě do přestávky, leč neúspěšně. V jejich snažení jim nepomohla ani půlminutová dvojnásobná početní výhoda a také ani levá tyč hostující branky, kterou v sedmnácté minutě napálil Pekr. Domácí forvard se zatím ale jen zastřeloval.

Olomoučtí hokejisté v prostřední části pokračovali v dobývání Rittichovy branky. Odměnou jim byla vyrovnávací trefa, kterou dvě minuty před druhou sirénou zařídil agilní Matěj Pekr.

Útočník Hanáků se postaral i o další gól Mory, když se v přesilové hře opřel na pravém kruhu do Dopitovy přihrávky zpoza branky a rozvlnil síť v jihlavské svatyni. Hosté ale brzy odpověděli. Bezděk našel v mezikruží volného Romana Maliníka, který doslova propálil Žigárdyho.

Vedení vrátil domácím v oslabení Jiří Řípa. Zkušený forvard Olomouce na útočné modré sebral puk, a i když byl pronásledován třemi soupeři, dovolil si Ritticha vychutnat, takže nakonec zasouval do prázdné klece.

Jihlava se pokusila v závěru ještě o power-play, ve kterém se ale srovnávací trefy nedočkala. Hanáci tak po dvou venkovních prohrách doma porazili Duklu Jihlava 3:2.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Myslím, že jsme sehráli dobrý zápas, ale mohli jsme dát více branek, protože jsme měli hodně šancí. Trochu jsme se potýkali s koncovkou, ale jinak si myslím, že to bylo z naší strany kvalitní utkání a divákům se muselo líbit. Při těch našich šancí jsme měli být důraznější. Mylsím si ale, že si to sedne a do čtrnácti dnů branky dávat budeme. Jihlava byla kvalitním soupeřem, což je pro přípravu dobré.
Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Nepodali jsme špatný výkon. Rozhodly naše chyby. Hlavně ta ze třetí třetiny, kdy jsme při naší přesilové hře nechali hráče domácích za zády a ten rozhodl. Sice jsme v posledních dvou utkáních nenavázali na výsledky z úvodu přípravy, ale klukům to říkáme, že nejde o výsledek. Důležitá je předváděná hra, snažíme se odstranit chyby, kterých se dopouštíme. Dnes to bylo kvalitní utkání, které jsme prohráli o jednu branku.