Začátek utkání nebyl vůbec opatrný. Oba týmy se vrhly do hry vyloženě po hlavě. Po pěti minutách přišlo první vyloučení. Na trestnou lavici usedl jeden z domácích hráčů a o šedesát vteřin později se k němu přidal další, neboť žlutomodří hráli v pěti. Olomouc měla k dispozici minutovou přesilovku 5 na 3, kterou dokázala využít. Kříž téměř z nulového úhlu poslal kotouč před bránu, kde číhal Richard Diviš.

O chvíli později se v obrovské příležitosti octl Herman, jehož střelu zastavila tyč ústecké svatyně. Ve třinácté minutě vystřelili Lvi poprvé na Kašíka. Z mezikruží prověřil hostujícího gólmana Přeučil. Ústeckým se vůbec nedařilo prokousat se červenobílou obranou, což se odráželo i na hře.

Minutu před závěrem první části si jeden z Olomouckých vysloužil dvě trestné minuty, a Slovan si tak zahrál první přesilovku. Během ní se usadil v útočné třetině a nebezpečně ohrožoval Kašíka, který byl ale bezchybný.

Hned v úvodu druhé periody se ve stále ještě trvající přesilovce pokusil propálit červenobílého brankáře Poživil. Jeho střela ovšem skončila právě v gólmanově náručí.

Ústí si v pětadvacáté minutě vysloužilo další dvě minuty na trestné lavici a Olomouc situaci zužitkovala. Kolouch od zadního mantinelu adresoval puk Romanu Rácovi, který se trefil přímo pod víko. V polovině třetiny měli Hanáci další početní výhodu, v níž se poprvé v tomto mači nedokázali prosadit, i přesto, že si vytvořili několik slibných šancí.

Pak ale Olomouc skórovala i bez přesilové hry. Ústecké defenzivě pronikli hned tři hráči, přičemž Kříž posunul kotouč do jízdy Rácovi, ten si ho vyměnil s Vodným a právě Roman Rác už jen doťukl puk do zcela odkryté klece.

V prvních minutách třetí části se Lvi usadili v útočné třetině a do velké příležitosti se dostal Roubík, jehož pokus ale Kašík vytěsnil betonem. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Červenobílí se nikam nehnali. Velkou atrakcí byla bitka za hostující svatyní, v níž účinkovali Sklenička, Přeučil, Janáček a Králík.

Díky vyloučení všech čtyř aktérů mohl být počet mužů na ledě vyrovnaný, ale ke svým spoluhráčům putoval o chvíli později ještě Vobořil a Olomouc hrála v početní výhodě. Nějakou dobu okupovala Koutského klec, jenže ta zůstala pro hosty nakonec uzavřená.

Slovan se před koncem utkání snažil ovlivnit stav, ale Kašík mu v tom vehementně bránil. V posledních vteřinách si ještě šel odpykat trest jeden ze žlutomodrých a Olomouc v této přesilovce už jen držela obranné pásmo a kontrolovala hru.

Ohlasy trenérů

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): Odehráli jsme nejhorší utkání z celé semifinálové série play-off. Olomouc byla jednoznačně lepší, nešťastně jsme do zápasu vstoupili. Gól ve dvojnásobném oslabení střetnutí hodně ovlivnil. Mora je v psychické pohodě, hraje velice dobře defenzivně a její hráči si věří i v osobních soubojích. V poslední třetině jsme do všeho dali maximum, hru otevřeli, vyprovokovali šarvátku, ale nebylo nám nic dáno.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Podali jsme skvělý výkon, výborně jsme bruslili od první třetiny. Úvodní část jsme ovládli v poměru 1:0, ve druhé dvacetiminutovce jsme přidali další dva góly. Utkání jsme měli pod kontrolou, i když si domácí vytvořili v závěru nějaké šance. Podržel nás brankář Libor Kašík, který všechny brankové příležitosti Ústí nad Labem pochytal. Z výkonu, který jsme ve třetím zápase podali, máme dobrý pocit. Díky našemu dobrému pohybu jsme minimálně faulovali. To bylo hodně důležité, protože z přesilových her jsme vstřelili dvě branky. Nenazýval bych to tak, že máme k dispozici čtyři mečboly, do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Bylo by špatné, kdybychom kalkulovali s tím, že máme čtyři možnosti, sérii budeme chtít ukončit v nejkratším možném termínu. Hotovo nic zdaleka není, máme sice lepší výchozí pozici, ale v play-off jsem toho už zažil hodně. Čtvrté utkání bude hodně těžké, vyřazovací boje se hrají hlavně z obrany. Jiří Dopita je zraněný, ale v tréninku se udržuje.