Tygři vykročili za vítězstvím v zápase tím nejlepším možným způsobem, když už ve druhé minutě otevřeli skóre. Šibenici brankáře Halásze vymetl povedenou střelou Tomáš Bulík, jenž minulé klání vynechal kvůli otřesu mozku.

Domácí poté byli i nadále lepším a aktivnějším mužstvem a o chvilku později mohli opět slavit. Tentokrát se prosadil kapitán Petr Nedvěd, který krásně z levého kruhu zamířil nad lapačku Halásze, pro nějž tak zápas skončil. Kohouti místo něj poslali do branky Libora Kašíka, jenže ani on nedokázal zabránit dalšímu rychlému gólu. Jeho autorem byl v sedmé minutě Tomáš Bulík.

Až po třetí brance se hra alespoň trochu vyrovnala, Moravané věděli, že už si další velké chyby dovolit nemohou. Na počátku prostředního dějství si Kohouti vybudovali své největší šance. Tu první vytvořil Kucsera, který chytře vylákal Schwarze z klece a důrazně se s pomocí spoluhráčů pokusil gólmana Tygrů překonat. Strážce liberecké svatyně ovšem předvedl několik perfektních zákroků. Větší příležitost měl později po odpykání menšího trestu Ondrušek, na nějž zapomněli domácí beci. Olomoucký forvard ale řešil nájezd střelou, která letěla mimo branku.

Po těchto promarněných šancích se iniciativy opět zmocnili Liberečtí, kteří chtěli svůj náskok zvýšit. V devětadvacáté minutě se to povedlo Radku Dudovi, jehož projektil se odrazil od jednoho z beků hostů za Kašíkova záda. Krátce poté převzal pas od Kudrny v mezikruží Michal Bulíř, který povedenou kličkou také překonal olomouckého gólmana. Pod Ještědem bylo po této trefě nejspíš rozhodnuto.

Podle toho také vypadala hra obou týmů v úvodních momentech třetí periody, Hanáci však ani za tak nepříznivého stavu neztráceli nervy a snažili se alespoň zkorigovat skóre. Schwarz si ovšem poradil jak s příležitostí Ráce, tak Vodného.

Další branky se fanoušci v Tipsport areně dočkali až v polovině dvacetiminutovky, kdy náskok Liberce navýšil Jan Výtisk, a to nenápadným padáčkem od modré čáry, jenž Kašíka díky cloně překvapil. Kohouti tak odjeli domů s porážkou 0:6.

Ohlasy trenérů

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): Měli jsme výborný vstup do utkání, když jsme vstřelili tři góly, z toho dva v přesilovkách. Poté jsme se uklidnili, soupeře nepustili vůbec do hry a kontrolovali vývoj utkání. Těší nás vychytaná nula Marka Schwarze.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Odehráli jsme velice špatné utkání, podali jsme až katastrofální výkon. S takovým soupeřem, jakým je Liberec, nemůžeme hrát bez nasazení a bez pohybu. Domácí byli lepší ve všech směrech a zápas prakticky rozhodli v první třetině. Čtvrtý gól byl pro nás již takovým hřebíčkem do rakve. Mrzí mě výkon některých zkušených hráčů.