http://www.onlajny.com/match/index/id/153189?utm_campaign=hcolomouc&utm_source=WEB_A_2016_23_Banner_gify_LIB

Olomoučtí se vedoucího celku extraligy nezalekli a od začátku se prezentovali aktivní hrou. Více na puku byli sice hosté, avšak po úvodních minutách se hra vyrovnala. Oba mužstva k zápasu přistoupila aktivně a k vidění tak byl atraktivní a kontaktní hokej.

Do první obrovské šance se dostal Tomáš Mikúš, kterému však radost překazil perfektním zákrokem liberecký gólman Marek Schwarz. Hanáci pokračovali ve svém jednoduchém, přímočarém stylu hry, který však narážel na dobře připravenou obranu organizovanou zkušeným Janem Výtiskem.

Na konci první periody hráli Severočeši druhou přesilovou hru. Početní výhoda byla sice nebezpečnější než v podání domácích, nicméně vyloženou šanci si v ní hosté nevypracovali, a obě mužstva tak odcházela do kabin za bezbrankového skóre.

Druhá třetina začala stejně jako ta první – aktivní hrou Liberce. Obrana Hanáků však jakékoli náznaky šancí eliminovala a fotbalové skóre svítilo na ukazateli dál. Postupem času se však otevřela okénka v zadních řadách obou týmů, ale ani Alex Rašner na jedné straně, ani Dominik Lakatoš na druhé, nedokázali soupeřova brankáře překonat.

V polovině utkání hráli Kohouti druhou přesilovou hru, a přestože v této herní disciplíně statisticky velmi zaostávají, tato početní výhoda potvrzovala pravidlo. Dávid Buc z vrcholu levého kruhu tvrdou ranou sice Marka Schwarze už překonal, nicméně liberecký gólman se stačil ještě otočit a kotouč před brankovou čarou zastavit.

Jen o několik málo sekund později ukázal pohlednou kličkovanou Jiří Řípa, který na sebe navázal dva soupeře a posunul puk volnému Janu Eberlemu. I tentokrát byl však brankář Tygrů na svém místě. Ještě v závěru téže přesilovky se do dobré pozice dostal po křižném pasu Petr Kafka, nicméně ani on nemířil dostatečně přesně.

Jelikož obě obrany pracovaly více než dobře, vyložených šancí bylo ve hře pět na pět poskrovnu. Přestože skóre 0:0 patří v hokeji mezi nepříliš časté, ve vzájemných duelech Olomouce s Libercem tato výjimka potvrzuje pravidlo. Všechno nasvědčovalo tomu, že o výsledku hodně napoví jeden jediný gól a nic na tom nezměnila ani další přesilovka, kterou Kohouti hráli v závěru druhého dějství. Obrovský závar a několik střeleckých pokusů dokázal Marek Schwarz spolu s hostující obranou udržet před brankovou čarou.

Úvodní minuta závěrečné třetiny konečně probudila promrzlé fanoušky v Plecharéně, protože Kohouti využili pokračující přesilovou hru. Na konci skvělé kombinace byl Tomáš Houdek, který poslal puk do prakticky úplně odkryté branky.

Severočeši však nesložili zbraně, byli nebezpeční, avšak Branislav Konrád stále za svá záda nepustil ani jednu střelu. Olomoučtí vysunuli své napadání, z čehož kořenily další šance. V polovině poslední periody tak Hanáci odskočili lídrovi na rozdíl dvou branek. Navíc opět v přesilové hře. Další pohlednou kombinaci zakončil do prázdné branky Marek Laš.

Za necelých pět minut však dokázali Tygři zásluhou Jakuba Valského snížit na rozdíl jediné branky a domácí se začali o výsledek strachovat. Skvěle fungující obrana Olomouce však v dnešním zápase hostům nepovolila více než jeden gól, a přestože Liberečtí v závěru zkoušeli hrát dlouhou dobu bez brankáře, nebylo jim to nic platné. Kohouti porazili vedoucí celek extraligy těsně ale zaslouženě 2:1.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Myslím si, že to byl velmi dobrý zápas, Liberec hrál výborně a právem potvrdil, že je na prvním místě. Zvlášť v úvodní třetině jich byl plný led. Od druhé třetiny se hra srovnala, zvykli jsme si na jejich tempo. A co vedlo k těm třem bodům? Kromě výborného výkonu brankáře Konráda a dobré práce v defenzivě celého mužstva to bylo to, že jsme si po delší době pomohli přesilovkami. Dali jsme dva přesilovkové góly a myslím si, že jsme početní výhody hráli velmi dobře. I přestože nám první nevyšla, tak další už vypadaly dobře. A právě díky těm dvěma gólům si myslím, že jsme si body zasloužili.
Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Věděli jsme, že pro nás bude hodně těžké bodovat. Nedali jsme dvě tři vyložené šance, které jsme měli. Domácí hráli velmi dobře v defenzivě, nebyl to zápas jako doma, kdy jsme bušili do soupeře šedesát minut, a nedali jim ani gól. Domácí hráli otevřenější hokej, přesto jejich obrana je urputná a my jsme si s tím nedokázali poradit.