Už v prvních minutách si mohli Kohouti vyzkoušet své dovednosti v přesilové hře. Po faulu Tomaníka se však dvouminutová početní výhoda zkrátila zhruba na polovinu. Při hře čtyři na čtyři pak olomoucké obraně ujel Adámek, tváří v tvář domácímu brankáři ale nedokázal najít prostor, kudy procpat puk do branky.

Sotva skončila chomutovská přesilovka, přece jen se Piráti radovali z první branky, když Adam Novák zužitkoval hezkou přihrávku a poslal puk mezi Ovčařiho betony. O necelou minutu a půl později však nepohrdli přesilovou hrou ani domácí. Střelu Marka Hustáka dokázal před Pavlátovou brankou šikovně tečovat Radek Jelínek, a srovnal tak krok s Chomutovem.

K dalšímu gólu Kohouti znovu nepotřebovali ani dvě minuty. Palička prosprintoval pro kotouč a zpoza brány jej poslal Pavlu Tomaníkovi, který bez dlouhých příprav mířil do horního růžku. A Hanáci poprvé vedli.

O chvíli později ujížděli před Pavláta právě Palička s Tomaníkem. Prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a střílel, ani Tomaníkova dorážka pak ale gólem neskončila. Ještě před polovinou utkání se ale aktivní Filip Palička přece jen dočkal branky, když po Podlahově přihrávce procpal puk mezi Pavlátovými betony.

Hanáci pak dlouho drželi dvoubrankový náskok, v závěru utkání však Daniel Šilar obkroužil olomouckou branku a s trochou štěstí procpal puk mezi Ovčařiho betonem a pravou tyčkou. Vrátit Hanákům dvoubrankové vedení mohl exchomutovský Palička, na Pavláta si ale podruhé nepřišel.

Piráti to v samotném závěru zkusili ještě v šesti, přidat vyrovnávací branku se jim však i přes velký tlak nepovedlo.