Utkání začalo spíše opatrněji, postupem času už se ale diváci dočkali několika zajímavých akcí. Nejprve svůj tým podržel Roman Will, když zneškodnil průnik Strapáče z levé strany. O chvíli později si Tygři vytvořili neskutečný tlak. V ponechané výhodě před prázdnou brankou neusměrnil puk do sítě Dominik Lakatoš a z výborných pozic neuspěli ani Lukášové Jašek s Dernerem. Olomouc měla obrovské smůlu! Hosté hrozili převážně z brejků. Po jednom z nich se usadili v pásmu a nenápadný pokus Lukáše Galvase zastavila po pohotovém reflexu Romana Willa až tyčka.

Ani jeden z gólmanů si na nedostatek práce nemohl příliš stěžovat. Zatímco Konrád ve spolupráci s obětavými spoluhráči ustál hned tři oslabení, Will spolehlivě zasáhl proti zakončení Mráze z pravého kruhu. První třetina i přes zajímavé situace branku nepřinesla.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky se šelmy musely bránit v oslabení a Hanáci si vytvořili tlak. Mezi kruhy obdržel přihrávku Holec, ale netrefil kotouč ideálně a Will mohl zůstat v klidu. Na druhé straně měl velkou šanci na úspěch Marek Kvapil, jenž si z pravé strany sjel až do střelecké pozice. Následné chytré zakončení lízlo bližší tyč.

Poté se k velkému sólu nadechl obránce Adam Jánošík. Skrz olomoucké hráče se proháčkoval před Konráda a byla škoda, že mu v rozhodující chvíli sjela černá guma z hole. Kotouč při další šanci nepropasíroval za brankovou čáru ani Ordoš, a to i přes to, že maskovaný muž již pouze bezmocně seděl na ledě.

Nakonec se ale Liberečtí přeci jen prosadili, a to ještě před odchodem do kabin. V přesilové hře si vytvořili pořádný tlak, až Tyler Redenbach lišácky našel před brankou stojícího Petra Jelínka. Ten, ač přijímal přihrávku zády k brance, bekhendem zavěsil nad Konrádovo rameno. Tygři se okamžitě natlačili zpět do ofenzivy. Skórovat už ale podruhé nestihli, a navíc byl za kolizi před olomouckou svatyní vyloučen Jaroslav Vlach.

V úvodu třetí periody měl domácí celek špetku potřebného štěstíčka. Do prázdné klece mohl dorážet Laš, prohrál ale souboj s gravitací a poroučel se k zemi. Další perné chvíle pro Liberec měly chystat v oslabení, při trestu Martina Bakoše se ale ubránili s přehledem. A sami přesilovku dokázali využít! Martin Bakoš podnikl výpad podél pravého hrazení a našel Tylera Redenbacha, jenž pryž usměrnil za gólmanova záda. Kohoutům se nedala upřít snaha, Roman Will byl však zkrátka bezchybný. Často navíc rány hostů končily mimo prostor jeho brány, jako třeba v případě šance Holce.

Závěr utkání nabídl ještě jednu radost na tribunách velice slušně zaplněné Home Credit Areny. Tygrům se podařilo využít krátkou přesilovku pěti proti třem. Marek Kvapil posílal puk svému spoluhráči na druhé straně brankoviště a do sítě si jej nešťastně kopl David Škůrek. Bílí Tygři porazili Olomouc a po čtvrtém vítězství v řadě se posunuli na pozice zajišťující předkolo play-off, naopak kohouti jsou vystaveni tlakům soupeřů z dolních pater tabulky, když navíc klesli na osmou příčku.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Po třech zápasech, které jsme doma odehráli s minimem vyloučení, se tentokráte neustále hrálo ve čtyřech, což ovlivnilo zápas. S tím samozřejmě nejsem příliš spokojený. Paradoxně jsme právě v přesilovkách rozhodli, takže po výhře nad takto velice organizovaným soupeři panuje spokojenost.
Zdeněk Venera (HC Olomouc): Znali jsme poslední domácí výsledky Liberce a věděli jsme, že zde hrají dobře. Myslím si, že jsme hráli docela aktivně, měli jsme přesilovky, přečíslení, ale gól jsme bohužel nedali, zatímco se to domácím z předbrankového prostoru třikrát podařilo.