Hanáci, vědomi si pozice extraligového mančaftu, začali mnohem aktivněji. Po prvních pěti minutách byl led vyježděný prakticky pouze před hostujícím brankářem Bláhou a jednu ze svých šancí Kohouti navíc přetavili v gólový zápis. Po nádherné kombinaci v útočném pásmu a povedené kličce rozjásal domácí kotel Jakub Matai.

Olomoučtí ve svém tlaku nepolevovali a jednotlivé lajny zle zatápěly defenzivě Motoru. Avšak gólman Jihočechů byl i nadále pozorný. Budějovičtí ohrozili poprvé vážněji Trvaje až ve třinácté minutě při vlastní přesilovce, ale brankář Hanáků za přispění obrany nepřehlednou situaci vyřešil.

S přesilovou hrou se zvedlo i sebevědomí Jihočechů. Jejich výpady ale končily na výstroji Trvaje, a tak se ke slovu opět dostáli Hanáci. Necelých pět minut před koncem první periody již domácí fanoušci zvedali vítězoslavně ruce nad hlavu, ale Kucharczyk v obrovské šanci nechal dvakrát vyniknout gólmana Bláhu a skóre se tak ani tentokrát neměnilo. Do šaten tedy Kohouti odcházeli s jednogólovým náskokem.

Budějovičtí vlétli do druhého dějství řádně namotivováni. Ve třetí minutě v šanci dva na jednoho předložil puk kapitán hostí Davidu Boháčovi, který přesnou střelou skóre vyrovnal. Následovala přesilovka Hanáků, v níž sice domácí Bláhu nepřekonali, nicméně z dlouhotrvajícího zámku vytěžili přece jen šanci, kterou následně pohotově zakončil Jan Knotek.

Divoký hokej pokračoval a jeho vyústěním bylo vyrovnání Českých Budějovic na 2:2. Dopomohla jim k tomu přesilová hra, v níž dělovku od modré tečoval za záda gólmana Trvaje David Kuchejda. Poté hra poněkud upadla. Kohouti hráli s vědomím ztraceného náskoku a jejich průniky hostující obrana snadno mařila.

V závěru druhé třetiny Hanákům spadla do klína možnost více jak minutové dvojnásobné přesilové hry. V ní se ale Kohouti dostali všeho všudy ke dvěma střelám a z ochozů se začal ozývat pískot nespokojených diváků.

Do poslední třetiny vstoupily oba celky aktivně. Olomoučtí se oklepali z ospalého konce druhé periody a diváci mohli sledovat poměrně svižný hokej. Motor chtěl očividně urvat nějaké body, ale Kohouti je nechtěli dát zadarmo. Postupně se domácí dostali do několika slibných šancí, všechny však troskotaly na skvěle chytajícím Bláhovi.

Olomoučtí evidentně tlačili, ale v koncovce jich chybělo štěstí. To prolomil až nenápadným pokusem z otočky Jiří Řípa a přechýlil tak hubený náskok na stranu Kohoutů. O dvě minuty později navíc Knotek vedení navýšil na dvě branky a to si již Olomouc vzít nenechala!

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Začali jsme dobře, ale po gólu na 1:0 jsme trošku vypadli ze zápasu. Zbytečně jsme znervózněli a v tom duchu se nesla i celá druhá třetina. Strašně jsme propadali v útočném pásmu, čímž měl soupeř stále přečíslení a hra byla taková kostrbatá. Ale v té třetí třetině jsme zápas urvali a přetočilo se to v náš prospěch. Osobně si myslím, že tu třetí periodu jsme odehráli opravdu dobře, takhle musíme hrát i v dalších zápasech.
Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): Nehráli jsme zápas poměrně dlouho a v prvních osmi minutách to bylo vidět. Byli jsme všude pozdě, ale pak jsme se s tempem srovnali a třetina skončila 1:0, což byl pro nás dobrý výsledek. Další část zápasu byla z naší strany celkem slušná a soupeř znervózněl. Udělali jsme pak tři osobní chyby a to nás stálo celé utkání. Je to pro nás velká daň, mrzí mě to. Měli jsme před soupeřem respekt a chtěli jsme to ubojovat, ale nevezeme ani bod.