Olomouc na svého soupeře doslova vlétla a na svěřencích Petra Fialy byla vidět velká touha ukončit třízápasovou sérii bez výhry. Tlak domácích přinesl své ovoce, protože ihned v první minutě utkání putoval na trestnou lavici hostující Psota. Domácí tým dokázal využít hned svou první přesilovou hru, když se po křižné přihrávce od Kucharczyka prosadil dobře umístěnou střelou Ondřej Švaňhal, a poslal tak Olomouc do vedení.

Mora byla povzbuzená velmi rychlým prvním gólem a na Stejskalovu bránu se valil jeden útok za druhým. Další gól mohl přidat Selingr, který se po přihrávce od Jergla ocitl ve výborné pozici, ale brankář Benátek se dokázal rychle přesunout a zneškodnit pokus domácího útočníka. Olomoučtí hokejisté si následně zahráli další přesilovou hru, ve které spálil stoprocentní šanci Řípa, který už měl před sebou prázdnou bránu, ale fantastický Stejskal dokázal puk zachytit lapačkou na brankové čáře.

Mora však přece jenom své vedení dokázala navýšit další přesilovkovou trefou. Roman Kadela si sjel mezi kruhy, kde jej svým pasem našel Kindl a domácí obránce už následně neměl problém prostřelit Stejskala. Neuběhlo ani dvacet vteřin a na Stejskala se hnala dvojice Pekr-Herman, první jmenovaný posunul puk na svého spoluhráče, který však svou následnou střelu nedokázal umístit mezi tři tyče.

Kohouti dále svého soupeře svírali a domácí se dočkali i třetího puku za zády Stejskala. Poprvé v letošní sezóně se totiž dokázal prosadit Matěj Pekr, který byl nikým nehlídaný u tyče benátecké brány a po přihrávce od Knotka již jen přehodil beton hostujícího brankáře.

Brankostroj domácího týmu pokračoval i ve druhé třetině. Nejprve své šance nedokázali využít Vodný a Knotek, který dokonce ujel v oslabení, ale se svým zakončením se dostal až do příliš velkého úhlu. Svůj první gól v dresu olomouckého áčka se však podařilo vstřelit Aleši Jerglovi, ke kterému se dostal puk na modrou čáru, odkud domácí útočník vystřelil svou ránu, jež se zastavila až za zády Stejskala.

Benátky po čtvrté obdržené brance vyměnily své brankáře, když Jiřího Stejskala vystřídal Jakub Jelínek. Bohužel pro Středočechy ani tato výměna nepomohla a hned druhý puk, který na Jelínka směřoval, skončil v síti, když se prosadil Jiří Řípa.

Netrvalo to ani dvě minuty a domácí tým se radoval pošesté. Po nádherné kombinaci po ose Pekr-Knotek-Herman se Jakub Herman prosadil již do prázdné klece, a nedal tak Jelínkovi žádnou šanci zasáhnout. Benátkám se však v prostřední časti alespoň povedlo kosmeticky upravit skóre utkání, když se prosadil Tomáš Klimt, který využil chyby Jaroměřského.

Benátky mohly přidat i druhý gól, když byl Vošvrda už mimo svojí klec, ale Škůrek dokázal svého brankáře zastoupit, a zabránit tak Mikyskovi ve skórování. V následném oslabení ujel Herman s Ondruškem, který však svojí teč nedokázal umístit mezi tři tyče. K odraženému puku se však ještě dostal Jaroměřský, ale ani on nedokázal již překonat Jelínka.

V třetí části se již zápas víceméně dohrával, ale i tak se domácím povedlo vstřelit další branky. Nejdříve se po střele Kindla odrazil puk k Ondřeji Švaňhalovi, který do prázdné klece vstřelil svou druhou branku v utkání. Benátky si následně zahrály svou třetí přesilovou hru, ale ta se hostům vůbec nepovedla, protože se v ní svým premiérovým gólem prosadil Ctirad Ovčačík, který poslal svou střelu mezi betony Jelínka.

Devátou branku Olomouce mohl přidat Knotek, který byl v úniku faulován, a proto hlavní rozhodčí udělil trestné střílení pro Kohouty. Olomoucký útočník však svou střelu v následném nájezdu nedokázal umístit mezi tři tyče. Benátky se nakonec dočkaly i své druhé trefy v utkání, když do již prázdné brány uklidil kotouč Josef Mikyska, který využil přihrávky od Jecha.

Mora si tak po třech porážkách znovu připisuje tři body, když na svém ledě porazila Benátky nad Jizerou na vysokým rozdílem 8:2.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): My jsme se uklidnili první přesilovou hrou. Navázali jsme na výkon, který jsme předvedli v první třetině proti Jihlavě. Dokázali jsme si vytvořit hodně brankových příležitostí, ale narozdíl od posledního domácího zápasu jsme je tentokrát dokázali využít. Benátky však hrály hodně agresivně až do konce utkání.
Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): Nám se zápas nepovedl. Máme hodně mladý kádr. Naše výkony jsou jako na houpačce. Nejdříve dokážeme zahrát velmi dobré utkání, ale ihned v dalším taháme celých šedesát minut za kratší konec. Olomouc si dnešní vítězství naprosto zasloužila, protože nás téměř k ničemu nepustila.