Šumperští hokejisté hledají ve svých řadách střelce. Stejně jako v Mladé Boleslavi i tentokrát draci pálili slepými, přitom na vstřelení branky toho měli dost nabito. Jenže v cestě jim stála buď křeč v zakončení, a nebo výtečný Halász, který byl po zápase právem vyhlášen Everstar hráčem utkání za hosty.

V úvodních minutách měli nepatrně více ze hry domácí, jenže už tyhle minuty naznačily nedostatek štěstí v ofenzívě. Kotouče se odrážely jinam, než bylo záhodno, v koncovce nenalézali domácí jistotu. Nepomohla ani přesilovka, ve které spíš hosté našli rozvahy. Ve třinácté minutě ještě Ostřížek minul branku, o chvíli později již Olomouc vedla. Skóre otevřel přesnou ránou Jakub Bartoň.

Hned vzápětí musel na trestnou lavici ještě Dudáš, Šumperk však hosty ubránil. V samotném závěru přesilovky trefil Kucharczyk, na konci úvodní třetiny neuspěli Sedlák, Novotný a ani hostující Pekr.

Druhá třetina začala Ondruškovou střelou, pak to však byli draci, kteří si vytvářeli šance, některé opravdu s přídomkem "gólové". Velkou šanci měl Haas, poté ještě větší Červenka, a tu zcela největší ve 33. minutě Půhoný, kterého neskutečně vychytal Halász. Utrpení domácích pak doznalo vrcholu při Pláškově nepřesném pokusu, a poté při oslabení, ve kterém se tečí Jaroměřského rány od modré prosadil Radim Kucharczyk.

Drakům zůstala jediná šance, udeřit ve třetí třetině a vrátit se brzkým gólem do hry. Jenže mnohé domácí variace měly jedinou neměnnou konstantu - Tomáše Halásze. Nevyzrál na něj v další šanci Červenka, v 54. minutě pak Půhoný netrefil klec, o dvě minuty později vychytal olomoucký gólman Haase. V závěru si již Hanáci výhru pohlídali, přičemž Šumperk podruhé v řadě nedokázal prorazit střeleckou smůlu.

Kohouti tak využili zaváhání Rebelů z předehrávky a odskočili soupeři na tříbodový rozdíl, i tak zůstávají v tabulce třetí. Šumperk udržel osmou pozici.

Ohlasy trenérů

Radek Kučera (Salith Šumperk:) Při první inkasované brance jsme chybovali v obraně, přestože se velice podobné založení útoku z naší strany dalo určitě očekávat. Bek se nechal stáhnout a z dorážky dala Olomouc branku. Ve zbytku zápasu nás hodně trápila koncovka, šli jsme do každé třetiny s tím, že gól chceme dát. Bohužel se to nepovedlo, míjeli jsme i prázdnou branku soupeře. Kluci ale určitě neudělali žádnou ostudu, dřeli a bojovali až do konce. Chybělo hlavně štěstí v zakončení.
Petr Fiala (HC Olomouc): Diváci viděli spíše urputný hokej, než nějakou podívanou. Ale věděli jsme, že přesně takhle musíme hrát, být urputnější než domácí. Klíčové bylo to, že jsme se častěji dostávali do střelby, oba gólmani zachytali v utkání výborně. I za stavu 2:0 byla situace složitá, domácí měli šance, ale Halász zachytal výborně.