Bojovnost, nasazení, střelba, to vše co k hokeji patří, domácí hráči jakoby zapomněli někde v šatně. Olomouc byla jasně lepší a ovládala s kotoučem celou ledovou plochu. Obrázek hry, který byl stejný celých šedesát minut. Pravda, úvodní branka Olomouce padla trochu se štěstím, kdy se kotouč po střele Selingra odrazil od mantinelu k Radimu Kucharczykovi a tomu již nedělalo problém uklidit kotouč za bezmocného brankáře Dusíka.

Asi bych marně vzpomínal na nějakou povedenou útočnou akci domácích, je pravdou, že v úvodu ani hosté nepředváděli hokej bohatý na šance, ale byli při nejmenším produktivní. Hned druhou velkou šanci totiž proměnili ve druhou vstřelenou branku. V osmé minutě si Matěj Pekr počkal na pohyb Dusíka, který se proti jeho manévru položil, a poté celkem v pohodě trefil odkrytou domácí klec.

Ani oddechový čas, ani přesilovka, nic domácí nenastartovalo, Olomouc naopak udeřila v 19. minutě potřetí, tentokrát v početní výhodě. Branka to byla ale spíše darovaná. Mikeska, který měl čas a kotouč na hokejce, jenž si chtěl podržet místo toho, aby vyhodil, byl ovšem obrán Řípou, který našel volného Jana Knotka, který zvýšil na rozdíl tří branek. Pro Mikesku tím zápas předčasně skončil.

Fanoušci ale věřili, protože proti Boleslavi, která také vedla po úvodní části o tři branky, se také podařilo domácím borcům bojovným výkonem vrátit se do zápasu. Každé utkání je jiné a o tom jsme se přesvědčili hned ve 21. minutě, kdy naděje na zdramatizování utnul Jiří Ondrušek, ten využil volného prostoru, v klidu zamířil a trefil přesně pod víko.

A ve 30. minutě to byl znovu Jiří Ondrušek, který v přesilovce Kohoutů prostřelil vše, co mu stálo v cestě. To už se mezi tři tyče chystal další mladík v dresu Třebíče, Daniel Zelenka. Uvolněnost a lehkost panovala na hokejkách Olomouce. Třebíčští už se asi viděli v šatně a pokud možno po konci zápasu, chvílemi už tomu i odpovídalo tempo hry.

Ve 33. minutě byl pokořen i brankář Zelenka, když jej povedenou střelou překonal Jiří Řípa. V poslední minutě druhé části se ještě trefil Tomáš Houdek.

V poslední části hry už gól nepadl, obraz hry byl vlastně pořád téměř identický. V tomto zápasu opravdu těžko hledat pozitiva ze strany Třebíče. Možná snad jen ospravedlnit oba domácí gólmany, kteří za většinu branek opravdu nemohli, kvalita byla prostě na stranách hostů.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (SK HS Třebíč): Na co jsme proti Olomouci sáhli, to jsme zkazili. Takhle zkušený soupeř, který bude bojovat o extraligu, nás trestal nekompromisně. Poslal nás úplně na dno, a pak už to bylo jen o tom, abychom zápas dobojovali a dohráli, ale to se nám nepodařilo. Soupeř si zápas užil, my jsme byli celou dobu pod vodou a nedokázali jsme vystrčit hlavu.
Jiří Dopita (HC Olomouc): Vyšel nám úvod zápasu, kdy jsme dali rychlé góly, pak se nám hrálo samozřejmě lépe. První třetina mohla skončit ještě větším rozdílem, ale myslím si, že od druhé třetiny byly ty šance vyrovnané a pro domácí to bylo možná až příliš kruté. Nám tam spadlo skoro všechno. Za výsledek a za tři body jsme rádi.