První třetina byla hodně skromná na brankové příležitosti. Více v permanenci byl benátecký gólman Marek Schwarz, který ale navázal na výkon ze zápasu z Mladé Boleslavi a s jistotou krotil veškeré pokusy olomouckých hráčů. V brance týmu z Hané nastoupil slovenský brankář Tomáš Halász, který nahradil nemocného jmenovce Vošvrdu. Udeřilo až v sedmnácté minutě, kdy nenápadná střela Marka Pabišky byla jemně tečována mimo Halászův dosah.

Do druhé třetiny nastoupili opět aktivněji hosté, avšak skórovali Benátečtí. Drtilovo vyloučení potrestala učebnicová Kicova příhra na hlídkujícího Josefa Skořepu a nejdéle sloužící benátecký hráč usměrnil puk do odkryté části branky. Vzápětí mohl zvýšit Skalický, ale bekhendem těsně minul.

I když byli Olomoučtí častěji u puku, větší šance si vypracovával tým trenéra Pešána. Špaček po naskočení z trestné lavice dosáhl na dlouhou ruku na puk, avšak zamířil jen do Halászova klína. Jeden z nejlepších prvoligových brankářů, alespoň co se statistik týče, následně zkrotil i nebezpečný pokus Krejčíka. Drápky vystrčila též Olomouc, avšak Schwarz byl k nepřekonání. Ke skórování hostům nepomohla ani dvojnásobná přesilovka.

Benátečtí naopak podobnou početní výhodu využili. Ve třetí třetině nejprve Mikyska trefil tyčku. Poté ale střílel Bárta a Jan Plodek tečoval naprosto přesně. A s hosty bylo ještě hůř. V pokračující přesilové hře na modré čáře napřáhl Petr Ulrych a jeho dělovka se zastavila až za Halászovými zády.

Populárního bůra mohl hostům přidat Jonák, avšak těsně minul. O čestný úspěch se snažil Knotek, osamocený ale mířil do Schwarzova klína. Když za domácí neproměnil své šance Mikyska ani Bárta bylo rozhodnuto o tom, že Benátečtí zvítězí čtyřbrankovým rozdílem.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Zápas byl trochu jiný oproti těm předchozím, kdy jsme soupeře, troufnu si tvrdit, přehrávali. Proti Olomouci jsme dvě třetiny tahali za kratší konec. Nebyli jsme schopni najít recept na pohyb a důraz hostujícího mužstva. Co jsme neztratili byla bojovnost a obětavost, neboť jsme spoustu střel zablokovali a také jsme dohrávali souboje. Chtěli jsme též pomoct našemu brankáři Marku Schwarzovi. Úvodní branka nás povzbudila. Ve třetí třetině jsme byli lepší, právě v ní jsme převzali otěže utkání.
Jiří Dopita (HC Olomouc): Výsledek absolutně neodpovídá obrazu hry na ledové ploše. Domácí ale byli prostě produktivnější. Ve třetí třetině jsme nedali stoprocentní šanci a domácí poté odskočili. Již dvě utkání jsme nedali branku, bez ní se však nedá vyhrát. Opticky jsme byli více na kotouči, měli jsme tlak, avšak hrozně málo jsme stříleli. První obdržená branka byla smolná, druhá naopak po pěkné akci. I za tohoto stavu byl zápas otevřený. Nyní se trochu potýkáme s marodkou. Domácím mohu pogratulovat k vítězství.