Jihlavští hokejisté vlétli do zápasu velice aktivně, svého soka převyšovali především v bruslení. Z územní převahy ale nedokázali nic vytěžit. Po nevyužité přesilové hře se ujali vedení hosté, když na konci učebnicového protiútoku rozvlnil síť za Rittichem Jakub Herman. Za necelé dvě minuty se skóre opět měnilo, početní výhodu Hanáků využil šťastnou trefou nad levé rameno jihlavské mága Tomáš Houdek.

O několik málo sekund později ale vsítila Dukla kontaktní branku. Petr Mocek v předbrankovém prostoru zužitkoval práci Filipa Semana a bekhendem mezi Vošvrdovy betony rozsvítil červené světlo. V 19. minutě bylo vyrovnáno. Při hře ve čtyřech se prohnal do pásma podél levého mantinelu Petr Haluza. Dravý útočník posléze rovněž vymetl skulinu mezi chrániči olomouckého muže v masce.

Druhá třetina začala ve znamení hostující ofenzivy, která ale nepřinesla kýžené ovoce. Po uklidnění hanácké aktivity se převzali iniciativu znovu červenožlutí. Nejprve netrefil odkrytou bránu Filip Seman, následně v přesilové hře tentýž hráč orazítkoval břevno. Ve 33. minutě mohli skórovat Kohouti, Jakub Herman uháněl po kvalitní individuální práci sám na Ritticha, který ale vystihl pohyb olomouckého forvarda a šanci zlikvidoval.

Závěr prostřední dvacetiminutovky přinesl velkou porci hostujících trestů. Jeden z nich dokázal 16 vteřin před sirénou potrestat volejem do levého horního rohu branky Radek Hubáček.

Dukla si do třetí třetiny přenesla velkou část zbylé přesilové hry, kterou ale nevyužila. Ofenzivní pojetí ale družině pod taktovkou Petra Vlka zůstalo i nadále. V dobré pozici se ocitl Michal Velecký, který ale stejně jako poté Filip Seman neskórovali. Jedenáct minut před koncem neuspěl ani Michal Důras. Střelecká nemohoucnost se nakonec domácím zle vymstila, v čase 52:14 totiž potvrdil po Veleckého tutovce pravidlo „nedáš, dostaneš“ díky svému důrazu před brankou Michal Vodný.

Klání poté dospělo až do prodloužení, které v jeho 4. minutě rozhodl šťastným švihem do horní části branky Pavel Selingr. Dukla tak na Olomouc nestačila, prohrála 3:4 po prodloužení. Naděje na úspěch v semifinále tak pro jihlavský celek opět klesly, Hanáci mají naopak velkou šanci ve čtvrtém duelu rozhodnout.

Ohlasy trenérů

František Zeman (HC Dukla Jihlava): My jsme nestihli začátek zápasu. Pak jsme vyrovnali na 2:2, měli jsme tam nějaké šance…ale jak, říká tady Jirka, za stavu 3:2 jsme tam měli vyloženou šanci, která kdyby tam padla, tak si myslím, že bychom se radovali my. Bohužel se potvrdilo „nedáš, dostaneš“, dostali jsme gól na 3:3 a v power-play byli šťastnější hosté.
Jiří Dopita (HC Olomouc): My jsme do utkání vstoupili velmi slušně, dostali jsme se do vedení 2:0. Poté jsme ale po nějakých chybách o vedení přišli, ten druhý gól byl laciný. My jsme neproměnili přesilovku pět na tři, Jihlava poté měla velkou šanci na 4:2, to byl, myslím, Velecký, kterou nedali a my jsme vzápětí vyrovnali, čímž jsme domácí asi vytrestali. V prodloužení rozhodl gól, kdy gólman neviděl a puk propadl až za něj. Jsme za to moc rádi.