Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Již ve třetí minutě poslal od mantinelu tvrdou střelu Eberle, vítkovický gólman ji však vyrazil levým chráničem. Puk se odrazil přesně na hokejku olomouckého kapitána Vyrůbalíka, ani jeho střela si ovšem nenašla cestu za Bartošákova záda. Vzápětí dostali Kohouti výhodu přesilové hry a většinu jejího trvání ji strávili odstřelováním soupeřovy svatyně. Po Lašově střele, kterou vítkovický gólman vyrazil, nastala mela, neboť nikdo přesně nevěděl, kde se puk nachází. Nejrychleji se v poněkud zmatečné situaci zorientoval vítkovický brankář a skryl puk do své lapačky.

I když přesilovou hru Hanáci nevyužili, stále hráli aktivněji než jejich soupeř. Zatímco Konrád v bráně příliš mnoho práce neměl, jeho maskovaný protějšek se musel více otáčet. Prověřil ho Strapáč i Ostřížek, který se z vlastní třetiny vydal do samostatného, leč neúspěšného, úniku. Změnu skóre zařídil v sedmé minutě Jakub Herman, který nekompromisní střelou Bartošáka propálil.

O necelou minutu později to mohlo být dokonce o dvě branky, když se Knotek dostal sám před vítkovického gólmana. Ten mu sice touš vypíchl, jeho spoluhráči jej však málem srazili do vlastních sítí. Zbytek třetiny již gól nepřinesl a to i přesto, že se Vítkovice dvakrát dostaly do početní výhody.

Neuplynula ještě ani minuta druhého dějství a Olomoučtí už se mohli radovat. Knotek ujel všem hráčům, puk si ovšem nahodil příliš daleko a nakonec jej nedokázal dostat mezi Bartošákovy betony. Kohouti se ale stále tlačili dopředu, ve třiadvacáté minutě dostal Skladaný přihrávku od Mikúše, z bezprostřední blízkosti ovšem vítkovického maskovaného muže nepropálil.

Následně byl na trestnou lavici poslán Herman, který nedovoleně bránil svého soupeře. Vítkovice zamkly soupeře v obranném pásmu, Konrád však nedopustil, aby se nějaká střela dostala až za jeho záda. Puk naopak v šestadvacáté minutě skončil ve vítkovických sítích. Rozhodčí ale branku neuznali, neboť Skladaný přihrál puk rukou. V šestadvacáté minutě se již skóre měnilo. Vyrovnávací gól vstřelil David Květoň, který se nejlépe zorientoval ve strkanici před olomouckou bránou.

Utkání se začalo přiostřovat, přibývaly nejen strkanice, ale také šance. V jednatřicáté minutě se k odraženému puku dostal Lukáš Klok a poslal ho na bránu. Konráda střela překvapila a skončila za jeho zády. V pětatřicáté minutě mohl další gól přidat Vandas, který zachytil rozehrávku Olomouc a šel do přečíslení dva na jednoho. Domácího obránci ho ale dobruslili a Vítkovice se nakonec nedostaly k zakončení. Vyrovnání Hanáků mohl zařídit Strapáč a následné dorážky jeho spoluhráčů, puk však nakonec skončil pouze v lapačce vítkovického brankáře.

Mora se v závěru druhé periody dostala do početního přečíslení, když byl za podražení potrestán Szturc. Poslední vteřiny prostřední části byly patrně nejvypjatější. Poté, co olomoucký Strapáč složil Výtiska, pustili se do sebe hráči obou týmů. Strapáč byl následně za svůj zákrok potrestán až do konce zápasu.

Vítkovice vstoupily do závěrečné části s početní výhodou v zádech. Prakticky celou přesilovou hru strávily v pásmu soupeře a jeho hráči posílali na Konráda jednu střelu za druhou. Olomoucký brankář chvíli vzdoroval, v pětačtyřicáté minutě však kapituloval. Do dvoubrankového vedení poslal svůj tým Petr Kolouch, který tečoval Výtiskovu střelu od modré.

Domácí se ale nevzdali a v padesáté minutě byla jejich snaha korunována úspěchem. Jan Jaroměřský protlačil puk mezi Bartošákovy betony, a snížil tak náskok Vítkovic. Gól nabudil nejen hráče, ale také olomoucké fanoušky, kteří hnali svůj tým vpřed. Necelých pět minut před závěrečnou sirénou dostali Kohouti výhodu početní převahy. I přesto, že na Bartošáka vysílali jednu střelu za druhou, vyrovnávací branka nepadla. Hanáci to ještě v závěru zkusili bez brankáře, odkryté brány však Vítkovice využily a pojišťovací gól přidal Rostislav Olesz.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Je to několikátý zápas, kdy sice hrajeme opticky aktivně, vytváříme si mnoho šancí, ale góly z nich nepadají. V první třetině jsme měli rozhodně více šancí než jen na dva góly. Celkově se na branky strašně nadřeme. Musíme se nad tím vším zamyslet a musíme hrát jinak. Není nám nic platné, že si vytváříme šance, když je neumíme přetavit v góly a poté především v body. Jedeme dál, teď nás nečeká nic lehkého, protože další dva zápasy hrajeme v Brně a Litvínově. Musíme zabojovat.
Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): V první třetině jsme předvedli velice laxní výkon. Obrana byla slabší, čehož si byl soupeř vědom a musím přiznat, že jsme rádi, že jsme úvodní dvacetiminutovku přežili. Od druhé třetiny až do konce jsme předvedli velice bojovný a urputný výkon a byli jsme šťastnější. Jsme rádi za vítězství.