Vstup do utkání vyšel lépe Brňanům. V polovině třetí minuty napřáhl na modré čáře Peter Trška, a jeho projektil propadl olomouckému brankáři Konrádovi mezi vyrážečkou a tělem do brány. Hosté se nenechali rychlou inkasovanou brankou zaskočit a při své první přesilové hře v deváté minutě udeřili. Mikúš našel mezi kruhy volného Františka Skládaného, jenž prostřelil Čiliaka a srovnal stav duelu. Ve zbývajícím průběhu úvodní periody měli více šancí domácí, žádnou ovšem neproměnili. Vincourův únik eliminoval Konrád, gólman hostí si poradil i s příležitostmi Hynka Zohorny a Dočekala. Čiliak zase podržel svůj tým proti šanci Hermana, který si na brněnského maskovaného muže nepřišel ani skrytou střelou přes obránce, ani následnou dorážkou. Závěr první části okořenila krátká potyčka mezi Čermákem a Holcem.

Vstup do druhé části lépe vyšel Hanákům. Marek Laš se ve 24. minutě na pravém kruhu natlačil před brněnského obránce a zblízka prostřelil Čiliaka. Domácí mohli rychle zareagovat. Teč oslavence Nečase Konrád vykryl. Následně se domácí ubránili oslabení a sami dostali možnost početní převahy o dvou mužích. Po faulu Hermana se o čtyřicet vteřin později dopustil nedovoleného zákroku Ondrušek. V přesilové hře o dvou mužích mohl srovnat Ondřej Němec, ovšem svým projektilem orazítkoval břevno. Domácí si větší tlak než v přesilovce vytvořili v následujících minutách. Konráda však nepřekonali. Strapáč uvolnil Vlacha, jenž si tváří v tvář na Čiliaka bekhendovou kličkou nepřišel.

Ve třetí části se domácí snažili srovnat, v dobré příležitosti se ve 48. minutě ocitl Kvapil, jenomže Konrád si s jeho jedovatou střelou z osy hřiště poradil. Hosté příliš do útoku nevyráželi, nakonec se ale dokázali prosadit i směrem dopředu. V přečíslení dva na jednoho Mikúš přihrál Miroslavu Holcovi, jenž zblízka prostřelil Čiliaka a navýšil vedení hanáckého celku. Závěrečnou powerplay modrobílých už si Kohouti pohlídali a vezou z moravské metropole 3 body.

Ohlasy trenérů

Petr Haken (HC Kometa Brno): Mně se to moc dobře nehodnotí, protože jsme měli dobrý vstup. Hrubě jsme nezvládli oslabení, kdy jsme si nepokryli prostor, a druhý gól nepřidal tomu průběhu, myslím si, že hráči to měli dost v hlavách, což se projevilo nejvíce v přesilovce pět na tři. Taky si myslím, že právě tato přesilovka byla jedním z rozhodujících momentů a pak jsme ten zápas nezvládli. Bylo to pro nás hodně těžké, Olomouc výborně bránila, střežila modré čáry. Ztratili jsme kotouč na modré čáře, dostali jsme gól z brejku a pak to bylo hrozně těžké.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Jsme maximálně spokojeni s výsledkem. Dlouho jsme nevyhráli venku za tři body, jsme spokojeni s hrou. Rozhodující bylo, že jsme přežili oslabení tři na pět, odskočili jsme na jeden gól, třetí třetinu jsme odehráli výborně z obrany.