Útočník Robin Hanzl se po čtyřech zápasech vrátil do sestavy Vervy a jeho formace v první třetině často zatápěla soupeři.

Z úvodního tlaku ale Verva nic nevytěžila, naopak – po slepených vyloučeních Dufka a Frola ve dvojnásobném oslabení inkasovala. Skoro celé dvě minuty se tým dobře bránil, ale pár vteřin před skončením prvního vyloučení prošla do sítě přízemní střela Davida Škůrka od modré čáry, 0:1. Hosté, povzbuzeni předchozími dvěma výhrami, tak dostali další povzbuzující injekci.

Ze dvou střeleckých pozic mohl odpovědět Pavlík. Pozorný Konrád odolával, přesto musel z ledu – pro závadu na výstroji ho na chvíli vystřídal Falter.

Janus vyrazil šanci Knotka a největší možnost třetiny přinesla na druhé straně 16. minuta – Kubát byl sám před brankou, trefil ale jen beton ležícího brankáře...

Souboj slovenských brankářů Januse a Konráda vyzníval i po přestávce lépe pro olomouckého gólmana. Verva začala oslabením (Kubát), v oslabení ale musel Janus zachraňovat špičkou betonu. Roman Rác ho poté překonal překonal rychlou střelou, mladý Galvas nastřelil tyč a domácím pak nepomohly ani tři přesilovky za sebou (Vlach, Ondrušek a špatné střídání).

Všechno marno, HCVL ve třetí části nevyužil další tři přesilovky (poměr vyloučených se z původních 3:0 změnil nakonec na 4:6), gól jakoby mužstvu nebyl souzen. Vedení hostů naopak navýšil Petr Strapáč. Robin Hanzl z pravé strany minul klec ve 49. minutě a jinak byl Konrád spolehlivou hrází.

"První gól jsme dostali v oslabení tři na pět, ale další dva jsme soupeři vlastními chybami darovali. Špatné to bylo... Pro mě aspoň dobré v tom, že jsem si zahrál a všechno co má, tak drží. Ale zápas se nám nepovedl," uvedl centr druhé formace Robin Hanzl.

Verva odehrála nepovedené a jalové utkání, doma nejhorší od září. Také tedy první v Litvínově po tak dlouhé době. Na každého jednou přijde, tak snad nebude mít bratříčky.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (HC VERVA Litvínov): Zápas se nám nepovedl, předvedený výkon nebyl optimální. Podepsala se na tom hlavně neproduktivita, která srážela hráče psychicky níž a níž. Nemohli jsme se tak do zápasu dostat, když jsme nedali ani kontaktní gól. Snahu hráčům nemůžu upřít, ale pak začínali souhru překombinovávat. Soupeř nás dostal rychlými protiútoky a dnes bychom museli předvést daleko lepší výkon abychom na Olomouc měli.
Jan Tomajko (HC Olomouc): My jsme dnes jednoznačně spokojeni. V první třetině byl Litvínov jednoznačně lepší, Braňo Konrád tam ale měl vynikající zákroky. Od druhé třetiny se to vyrovnalo, my jsme proměnili další svoje šance, ale hlavně jsme skvěle bránili oslabení a Litvínov ty svoje šance nevyužil.