Kohouti se od úvodních sekund museli vyrovnávat s třineckým tlakem. Již po čtrnácti odehraných sekundách byl vyloučen Kolouch a Krajíčkova tečovaná rána jen o kousek neskončila za Konrádem. Další nebezpečnou akci zakončoval z pravého kruhu Hrňa, domácí gólman se stihl rychle přesunout a puk vyrazit. O chvíli později, po vypršení Kolouchova trestu, pomohla Konrádovi branková konstrukce, puk zastavila pravá tyčka. Další větší šance Ocelářů již skončila gólem. Vladimír Svačina dostal hodně prostoru na levé straně, vybruslil si s pukem na vrchol kruhu a poslal ho za Konráda.

Hrňa s Draveckým využili euforie po vstřelené brance a vydali se do přečíslení dvou proti jednomu, první střelu Konrád vyrazil pouze k Hrňovi, ale i proti jeho dorážce se domácí brankář stihl přesunout. Ve velké šanci se před Hrubcem ocitl Strapáč, ale netrefil puk do zpola odkryté branky. Třinečtí měli herní převahu, kterou dokázali přetavit v další branku, když Martin Gernát napřáhl v mezikruží a kotouč zaplul ke Konrádově levé tyčce.

Když usedl Aleš Jergl na trestnou lavici, Oceláři jeho faul potrestali, rychlou souhru zakončil střelou z mezikruží Lukáš Krajíček a rázem Třinec vedl o tři branky. Trenéři domácího týmu po třetí inkasované brance sáhli k výměně brankáře, do brankoviště vyslali Jana Lukáše, který se již od prvních okamžiků musel činit proti útočným snahám rozjetého Třince. V rychlém sledu musel předvést dva zákroky proti Bukartsovi. V závěru třetiny byl ještě za podrážení vyloučen Burian a Oceláři odcházeli do kabin s tříbrankovým náskokem a téměř dvěma minutami přesilové hry.

Druhou třetinu začali Hanáci, i přestože hráli v oslabení, výborně. Jan Knotek prošel přes obránce na modré čáře a vydal se dopředu a dokázal poslat puk až za Hrubce. Další akcí zahrozil v oslabení Irgl, ale tentokrát si na brankáře hostů nepřišel. Jenže nadšení domácích fanoušků hned vzápětí zchladil David Ciencala, který využil přesilovou hru a střelou zpoza bránícího hráče překonal Jana Lukáše v domácí brance. Další vstřelená branka hosty evidentně nabudila a Lukáš měl plno práce. Dobrým zákrokem se blýskl proti Kovařčíkovi, který dorážel v předbrankovém prostoru.

Přestože se Kohouti snažili, měli na hokejkách smůlu. A Oceláři tvrdě trestali, další branku do Lukášovy sítě přidal rychlým švihem zápěstím Roberts Bukarts. Hanáci však nesložili zbraně a pokračovali ve snahách se zápasem něco udělat. Snížit dokázal Zbyněk Irgl, který ve středním pásmu ukořistil kotouč a vydal se sám proti Hrubcovi a pokořil ho střelou nízko nad ledem.

Obrovskou šanci před třineckou brankou po vyjetí Hrubce proti puku nedokázal využít Burian, když mu puk odskočil. Na druhé straně předvedl dobrý zákrok vyrážečkou Lukáš proti Bukartsově bekhendu. V druhé polovině prostřední třetiny se Kohouti dostali do tlaku, avšak smůla je provázela i nadále. Hrňa vystřelil směrem na branku, kde byli v osobním souboji Dujsík s Ethanem Werekem, od kterých se puk odrazil až za bezmocného Lukáše. Přesilovou hru Třince po vyloučení Nahodila přežili domácí bez úhony. Do dobré šance se dostal Zbyněk Irgl a i díky němu dostali Kohouti k dispozici přesilovou hru, když si Krajíček počínal nedovoleně. V početní výhodě to zkoušel z pravého kruhu Knotek, ale neúspěšně. V posledních sekundách druhé třetiny další velkou šanci spálil Burian, když nedokázal dorazit puk do zpola odkryté branky.

Třetí třetinu začali domácí, i díky pokračující přesilové hře, aktivně. Mrázova rána z levého kruhu však mířila nad branku. Posléze tempo hry trošku opadlo, neboť Třinec se soustředil na bezchybnou obranu a domácí hráči tak naráželi na černou neprostupnou zeď. Příležitost ke korekci skóre dostali po vyloučení Adámka. Švrčkova dorážka z blízka však nedokázala Hrubce překvapit. Přesilová hra, tak ke změně stavu utkání nevedla.

Olomoučtí dopláceli na nízkou produktivitu, kdy se ve třetí třetině dokázali dostat do dobrých pozic, avšak nedokázali je proměnit. Jako například Galvas v samostatném úniku, ten si alespoň vynutil protihráčův faul, a tak měla Mora k dispozici přesilovou hru. Tu dokázal proměnit dělovkou od modré čáry David Škůrek.

Přestože Třinec ve třetí třetině převážně bránil, když už se vydal do útočného pásma, bylo to pro domácí nebezpečné. Adamský už už překonal Lukáše, ale ten ještě dokázal puk vytečovat mimo vlastní svatyni. V závěru zápasu ještě ze skrumáže vydoloval puk a vypálil Irgl, ale trefil pouze boční síťku. Gernát si ještě počínal nedovoleně a od rozhodčích obdržel dvě trestné minuty, takže Hanáci hráli početní výhodu. V té znovu nebezpečně pálil od modré Škůrek, ale netrefil branku. V protiútoku hosté vyrazili dva proti jednomu, ale Strapáč se stihl vrátit a rybičkou vypíchnout puk. V poslední minutě si Lukáš málem srazil puk za svá záda, ale nakonec celou situaci zvládl vyřešit.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Chtěl bych v první řadě poděkovat divákům, kteří nás podporovali během celého zápasu. I za nepříznivého stavu a za hry, kterou jsme předváděli. Nechci jim nijak podlézat, ale opravdu jim patří dík, líbilo se mi to. Gratuluji soupeři, od Třince to byl vítr z hor. Myslím, že Braňo (pozn. red. Konrád) tam ještě chytil tři, čtyři branky, Honza (pozn. red. Lukáš) poté ještě jednu. V první třetině jsme předvedli špatný výkon, nedařilo se nám, hosté byli ve všem lepší. Když jsme se ve druhé třetině nadechovali k jakémusi odporu, tak jsme dostali další dva góly. Do třetí třetiny jsme chtěli jít tak, že za dosavadním průběhem utkání uděláme pomyslnou tlustou čáru a ačkoliv jsme třetinu vyhráli, tak se nám to příliš nepovedlo. Je to čtvrtá porážka v řadě, nad námi je pěkně černé mračno.
Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Samozřejmě nás těší tři body odsud, kde se nám dlouhodobě až tolik nedaří. V posledních zápasech jsme párkrát zaškobrtli, chtěli jsme na soupeře vletět, což se nám podařilo. V prvních dvou třetinách jsme byli dobří na kotouči, dávali branky, dostali se do vedení. Malinko jsme si to sami zkomplikovali ve třetí třetině, kdy jsme pustili domácí do brankových příležitostí, snížili a ještě se ze zápasu snažili udělat drama. Dvě třetiny se mi hodnotí velmi dobře, poté jsme si to mohli lépe pohlídat, ale tři body z utkání jsou hlavní, neboť z Olomouce se nevozí jen tak.