V prvním letošním utkání rozehráli Kohouti na ledě Liberce skvělou partii a k vítězství jim chyběl už jen jediný krůček, nakonec si ale odvezli pouze bod za prohru v prodloužení. Do domácího zápasu tak nastupovali namotivovaní a s vidinou toho, že mohou soupeři vrátit porážku.

Kohouti se vrhli do zápasu jako diví a hned na úvod protáhl Willa skvěle ukrytou střelou Galvas. Hanáci se dál tlačili do útoku, ale tím se otevírala také vrátka pro protiútoky hostů. Birnerova přihrávka ovšem hůl Dernera nenašla. Ještě větší šance se Tygrům naskytla v osmé minutě, kdy po zaváhání domácí obrany zůstal Filippi sám před domácím brankářem, který si dobře pokryl levou tyč. V tu chvíli si týmy roli vyměnily a územní převahu začal získávat Liberec. Po Birnerově střele dokonce zůstal puk ležet na hranici brankoviště. Tam se ho jako první zmocnili domácí a zažehnali nebezpečnou situaci.

Také Olomouc však mohla ze svých brejků těžit. Ve třinácté minutě předkládal Strapáč v přečíslení puk Burianovi, jehož pokus ovšem postrádal razanci. O pár chvil později byl Ostřížek sám před Willem, kličkou si brankáře položil, ale našel jen jeho lapačku. Úvodní gól utkání tak přišel v šestnácté minutě, když si Will poradil se střelou Dujsíka i s dorážkou Laše, ale poslední pokus vyrazil pouze k Františku Skladanému, jenž už mířil do odkryté branky. O chvíli později mohla vést Mora už o dvě branky, ale Tomeček na konci krásné kombinace nezasáhl puk ideálně.

Na úvod druhé třetiny si Bílí Tygři v krátkém sledu zahráli několik přesilových her. Ta první záhy skončila přihrávkou před branku, kde stál Petr Jelínek, jemuž stačilo jen nastavit hůl a usměrnit puk do branky. V té druhé byl v obrovské šanci Filippi, k němuž se odrazila střela Ševce, liberecký forward ale nedokázal přehodit Konrádův beton. Početní výhoda hostů se poté i zdvojnásobila, ale olomoučtí obránci skvěle blokovali střely, a co nepokryli oni, to zlikvidoval fantastickými zásahy Branislav Konrád.

Dlouhá přesilovka Tygrům dodala křídla a Hanákům chvíli trvalo, než se z tlaku vzpamatovali a srovnali tempo zápasu. Během toho si Liberec připsal několik zajímavých příležitostí, včetně prudké střely Filippiho, kterou Konrád vytěsnil ramenem v poslední chvíli. Na druhé straně se tlačil k dorážce Burian, který byl ale hlídaný hned třemi hráči, a tak jeho pokus postrádal razanci. Hosté šli ve třiatřicáté minutě do vedení, poté co Marek Zachar ujel domácí obraně a zavěsil kličkou a následnou střelou mezi betony Konráda. Jergl se pokusil pomstít tvrdou ránou od modré, která ovšem skončila v lapačce Willa. K souvislejšímu tlaku ale Bílí Tygři svého soupeře nepustili a dál si drželi územní převahu i těsný náskok.

Úvodní minuty třetí části pokračovaly v nastoleném trendu, než se Kohouti trochu rozehřáli po návratu na led a převzali otěže zápasu. Liberec se pak chvíli nezmohl na odpor, domácí jej ve svém útočném pásmu doslova zamkli, ale marně hledali cestu přes výborného Willa. Ve 46. minutě jejich úsilí vyústilo alespoň v první přesilovku, ve které nejprve Strapáč nebezpečně pálil z první, a poté prostřelil všechno, co mu stálo v cestě Zbyněk Irgl. Radost domácích nemusela mít dlouhého trvání, nebýt toho, že tečovaná střela Hudáčka zamířila jen do tyče.

V polovině třetiny přišla další početní výhoda hostů, ve které se dostal ke střele z mezikruží Jelínek, ale to bylo ze strany Bílých Tygrů vše. Po skončení početní výhody se však Liberci dařilo mnohem lépe držet domácí v jejich obranném pásmu, a Hanáci museli opět spoléhat spíše na rychlé brejky. Patrně největší šanci si připsali hosté jen tři minuty před koncem, když hledal Šmíd přihrávkou na druhé tyči Hudáčka, který na jeho nabídku nestihl zareagovat. Dva pohotové zákroky si nicméně musel Konrád připsat i proti šikovně ukrytým střelám od modré čáry. Další puk už za své záda nepustil a utkání tak dospělo do prodloužení.

To začali lépe hosté, kteří v prvních minutách Kohouty nepustili na puk. V největší šanci se ocitl Redenbach, který dostal puk před ležícího Konráda, ale ten se neuvěřitelně přetočil a stačil jeho střelu vykopnout betony! Na druhé straně se tak otevřel prostor pro Laše, jehož kličku do forhendu Will zlikvidoval. Ve stejné situaci neuspěl ani Strapáč, který mířil mezi betony a rozhodovat musely až samostatné nájezdy.

Jako první se prosadil Michal Birner, ale poté přišel čas Kohoutů a Jan Knotek s Lukášem Nahodilem společně vystřelili druhý bod pro Olomouc.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko(HC Olomouc): Musím uznat, že jsme do zápasu výborně vstoupili. Ve druhé třetině jsme naopak inkasovali v oslabení a jejích prvních deset minut jsme spíš kvůli několika vyloučením odehráli ve třech či čtyřech. Trošku nás to dostalo z tempa a Liberec díky tomu dominoval. Ve třetí třetině jsme se ovšem dokázali soupeři znovu vyrovnat a dosáhnout vytoužené vyrovnávací trefy. V posledních pěti minutách se k nám přiklonilo štěstí, když Liberec dokázal ze svého tlaku vytěžit hned několik tutovek. Jsme rádi za dva body, protože soupeř dle mého názoru odehrál výborný zápas a šlo o nejtěžší tým, proti kterým jsme letos hráli.
Filip Pešán(b>(Bilí Tygři Liberec): Do zápasu jsme vstoupili zbytečně bázlivě, nechávali jsme domácí, aby nás drželi pod tlakem. První třetina byla taková všelijaká, nicméně nesmírně vyrovnaná. Ve druhé periodě jsme se chopili iniciativy a dostali Olomouc pod tlak přesně tak, jak jsme chtěli. Ve třetí třetině jsme inkasovali v oslabení a ještě k tomu čtyřikrát trefili tyčku. Efektivita nebyla z naší strany ideální. Zápas jsme měli uhrát už po základní hrací době, místo toho jsme ho paradoxně ztratili už málem v prodloužení, kdy jeli domácí hned dvakrát úplně sami na bránu. Na nájezdech se musíme ještě zaměřit v tréninku, nebylo to ideální.