Už s Peterem Hamerlíkem v brance naskočily Pardubice do zápasu s Olomoucí, která měla na kontě čtyři výhry v řadě. A dobrou formu potvrzovala i na ledě Dynama. První vážnější šanci měl po vyjetí před branku Wishart, ale gól slavili až hosté. Ve čtyřminutové přesilovce prostřelil Hamerlíka z mezikruží David Ostřížek. Dynamo svou výhodu nevyužilo, a tak v 19. minutě zvýšil na 2:0 pro Olomouc bývalý pardubický útočník Lukáš Nahodil, který dorazil do sítě svou střelu.

Dynamo po pauze přidalo a utkání obecně nabralo na tempu. Lukáš musel řešit velký závar před svou brankou, na druhé straně Hamerlík odolal při střelách Ostřížka a Irgla. Když krátký nájezd neproměnil Miromanov, udeřila znovu Olomouc. Při přesilovce se skvěle do šibenice trefil Aleš Jergl. Tentokrát Dynamo přispěchalo s rychlou odpovědí a Miloš Bubela zblízka snížil na 1:3. Chvíli nato Lukáš v jasné šanci vychytal Poulíčka.

Třetí třetina už byla opět obezřetnější. Olomouc si málem vzala tříbrankové vedení zpět, ale Hamerlík ve velké šanci vychytal Irgla. Hostům to však stačilo, protože Pardubice nedokázaly snížit ani při dvou po sobě jdoucích přesilovkách. Lukáš měl práci jen se střelou Procházky, který ale z pěti metrů mířil přímo do něj. Dynamo se v závěru k tlaku nedostalo. Definitivní tečku za zápasem udělal v 59. minutě ranou do prázdné branky Zbyněk Irgl.

Ohlasy trenérů

Břetislav Kopřiva (HC Dynamo Pardubice): Prohráli jsme první třetinu 0:2, i když některé góly byly se štěstím, ale jinak je to pořád stejné, nedáváme branky. Ve druhé části se mužstvo zvedlo, měli jsme šance, ale zastavila nás přestávka. Ve třetí třetině si to Olomouc pohlídala, celkově hrála velmi organizovaně, její výsledky nejsou náhodné, těžko jsme se přes její obranu dostávali. Na mužstvu leží deka. Střídáme hráče, vyměňujeme je, děláme maximum, ale efekt to nepřináší. Budeme se muset zamyslet, co s tím.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Byl to pro nás hodně těžký zápas, protože jsme hráli spoustu utkání s přestávkou jednoho nebo dvou dnů. Už minule v Boleslavi bylo vidět, že nám síly ubývají, takže jsme z toho měli obavy, ale dobře jsme začali a dostali se do vedení 2:0. Ve druhé části nás Pardubice zatlačily a měly šance. Třetí třetinu už jsme kontrolovali a Dynamo jsme do tolika šancí nepustili. Pro nás je to výborný výsledek.