Úvodní perioda patřila domácím. Nejprve se k levé tyči vymotal Gulaš, Konrád si místo u ní pohlídal. Stejně tak tečovanou ránu Kováře od modré. Poté si před něj sjížděl Pour, na něhož mířila přihrávka Kracíka, mladý forvard byl včas zablokován. Olomouc zahrozila Kolouchem, ten se dostal k zakončení na brankovišti, Frodl byl ale pozorný. Mohutně následně po buly napřáhl pár kroků za modrou Čerešňák, mířil příliš nad. Z podobné pozice vypálil i Moravčík, muž s maskou kohoutů měl plné rameno práce. Jak je již v sérii standardem, Hanáci se soustředí na pevnou obranu a vyráží ke smrtícím protiútokům. Jeden takový v přečíslení tři na dva zakončoval Knotek z mezikruží, dorážkou se ještě pokusil udeřit Jergl, mířil ale vedle.

Lépe si na brankovišti vedl Eberle, kličkou si položil Konráda, beton již nepřehodil. Následně mezi kruhy těsně mimo tečoval ránu Čerešňáka od modré Kovář a stejný hráč neuspěl vzápětí ani osamocený na pravém kruhu. Krásnou přihrávku zpoza brány do hokejky na brankoviště dostal zase Indrák, mířil ale pouze do středu branky. To Jergl na druhé straně z levého kruhu donutil Frodla k těžkému zákroku ramenem. Tak nebo tak, i přes značnou domácí střeleckou převahu 16:8 odcházely do kabin oba celky za bezbrankové remízy.

Prostřední část odšpuntoval z mezikruží Kodýtek, rána byla na poslední chvíli nadzvednuta nad. Vzápětí hledal od tyče k tyči Gulaš Nedorosta, ten promáchl. Podobně našel Němec od levého mantinelu před Konrádem Allena, jeho pokus bekhendem skórem nepohnul. Na druhé straně vystřelil od modré Švrček, ještě dorážel Skladaný, Frodl si poradil. Po chvilce nedosáhl na ránu Koloucha z mezikruží, ta lízla břevno. Od modré to zkoušel zase Jones, hostující brankář zakročil betonem. Velké drama tak za stavu 30:20 na střely mohlo pokračovat.

Třetí dějství načalo přečíslení kohoutů tři na dva, ale bylo překombinováno. Plzeň odpověděla gólově. Indrák oslovil od pravého mantinelu na levý kruh Allena, ten se neukvapil, našel na brankoviště sjíždějícího Jakuba Poura, jenž protečoval puk k pravé tyči. Po chvilce jedovatě vypálil od modré právě Allen, Konrád vykopl pravým betonem. Činil se i Frodl, před kterého se v oslabení prosmýkl Strapáč. Pak vyslal bombu z levého kruhu Kodýtek, mířil ale pouze do středu branky. Následně se protáhl do úniku i Indrák, ani nadvakrát ale mezírku mezi betony nenašel.

Necelých sedm minut před koncem základní hrací doby přišly pro domácí horké chvilky, když se zároveň nechali vyloučit Allen a Moravčík. Nejprve Irgl zamířil z první nad z levého kruhu, Nahodila zase vychytal z podobné pozice přemisťující se Frodl. Poté smůlu dokonal Kolouch, který do domácího brankáře zbytečně seknul po odpískání a putoval za katr. A právě jeho atak indiáni potrestali. Kovář našel z pravé strany na levý kruh Conora Allena, jenž zamířil přesně pod břevno. Více než tři minuty před koncem zkusila Olomouc hru bez brankáře, jedinou vážnější šancí ale byla rána Jergla z levého kruhu. Série tak míří na Hanou za vedení indiánů 3:2.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Vyrovnané utkání, všichni jsme věděli, o co se hraje. Obě mužstva hrála opatrněji, což je logický. Bylo to o prvním gólu. V první třetině to tentokrát nebylo ono, ve druhé už to bylo o trošičku lepší. V té závěrečné už se to opět vyrovnalo, nám se podařilo vstřelit úvodní branku zápasu a klíčové pro výhru bylo, že jsme ustáli oslabení pěti proti třem. Vzápětí jsme měli k dispozici početní výhodu my, kterou jsme využili. Odskočili jsme a pak už zbývalo jen neudělat chybu ve středním pásmu.
Zdeněk Moták (HC Olomouc): Vyrovnaný duel, který byl ovlivněný našimi vyloučeními a naší střeleckou nemohoucností, která gradovala při přesilové hře pět na tři, při níž jsme jen dvakrát vystřelili.