Po prvním buly se utkání odehrávalo ve vysokém tempu a hned v úvodu si domácí vytvořili solidní tlak v útočném pásmu, avšak dobře fungující obrana Středočechů nedovolila kohoutům větších šancí. Naopak na druhé straně kluziště se hostujícím Bruslařům podařilo z minima vytěžit maximum. Nenápadná přihrávka Oscara Flynna od mantinelu prošla až na osu hřiště na Pavla Kousala , který ranou z první v 7. minutě zápasu poprvé rozvlnil síť. Mora se však úvodní branky nezalekla a dále se hnala dopředu, ale i přes téměř minutu dlouhou přesilovku pět na tři se nedokázala prosadit a skóre po první třetině bylo 0:1.

Ani ve druhé dvacetiminutovce domácí v tlaku nepolevili a toužili po vyrovnání. Zabrala ale i Boleslav a srovnala krok. Hrál se tak urputný hokej a bojovalo se o každý milimetr ledu. Na šancích oproti první periodě ubylo, i proto, že docházelo k častým vyloučením na obou stranách. Pěknou podívanou přinesl až závěr druhé třetiny, kdy se hra přelévala ze strany na stranu a i oba brankáři si na své konto připsali nějaké dobré zákroky. Po druhé siréně to sice bylo 22:17 na střely, ale skóre se neměnilo.

Olomoučtí věděli, že jim na vyrovnání zbývá už jen dvacet minut, a že jim v cestě stojí neprostupná mladoboleslavská obrana, a především strážce klece Gasper Krošejl. V závěrečné části domácí přebrali otěže zápasu a snažili se co nejvíce držet na puku v útočném pásmu a také co nejvíce zaměstnat hostujícího gólmana. Do šance se dostali Kolouch i Švrček, ale první gólová siréna této sezóny v olomoucké „plechárně“ stále nemohla zaznít. Všechno se změnilo ve 49. minutě, kdy olomoucký oblíbenec Zbyněk Irgl potvrdil svoji pověst střelce a rozjásal domácí fanoušky. Po střele Davida Ostřížka si pohotově poradil s dorážkou do odkryté brány. V závěru základní hrací doby už oba celky hrály opatrněji, a tak o vítězi duelu muselo rozhodnout nastavené prodloužení.

V 62. minutě dostali kohouti po faulu na Strapáče výhodnou přesilovou hru čtyři na tři. Domácí si vytvořili dobrý tlak při početní výhodě, ale stačilo jedno malé zaváhání a do brejku se dostal Lukáš Žejdl, který jednoduše přesnou střelou překonal Branislava Konráda. Bonusový bod si tedy odváží hosté.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Na začátek sezóny asi dobrý zápas. Kvalitní, vyrovnaný. V hodnocení první třetiny má soupeř pravdu. My jsme bohužel hrubě neproduktivní. Hrajeme dva zápasy a v obou jsme v šedesáti minutách vstřelili jen jednu branku. V tomto utkání jsme hráli dokonce dlouhou přesilovku pět na tři. Bohužel jsme nevstřelili branku a celý zápas jsme byli pod tlakem toho jednoho vstřeleného boleslavského gólu. Třetí třetina z naší strany byla nejlepší. S vypětím všech sil jsme vstřelili ten vyrovnávací gól, měli jsme i nějaké další šance. Bohužel se nám nepovedlo zvrátit to na naši stranu. V prodloužení zase přesilová hra čtyři na tři, obrovská šance, kterou jsme neproměnili a bohužel, byli jsme potrestáni. Blahopřeji soupeři. Musíme ale i poděkovat našim chlapcům, kteří bojovali a dřeli. Ten bod si určitě zasloužíme, ale musíme být více produktivní. Musíme více střílet a dávat více branek. Na jeden gól se prostě nevyhrává za tři body. To je velice těžké.
Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme nevstoupili dobře, Olomouc nás přetlačila. Bylo tam plno šancí kolem našeho brankoviště, ale brankář nás jako vždy podržel. Po těch pěti, sedmi minutách jsme se z toho trošku vymotali a podařilo se nám vstřelit gól a pak si myslím, že ta hra byla vyrovnanější. Ve druhé třetině jsme tam měli nějaké momenty, kdy jsme mohli dát gól, ale bohužel se nám to nepovedlo. Olomouc si za tím pak šla a vyrovnala zaslouženě. V závěru byla lepší a my jsme horko těžko ubránili ten bod. Kluci byli ale obětaví a ten bod si zasloužili. V prodloužení je to loterie a štěstí se přiklonilo na naši stranu.