Naposledy se oba týmy utkaly před pěti lety, a to v baráži o extraligu. Kohouti šli do této fáze bojů jakožto postupující z první ligy, Kladno naopak zachraňovalo příslušnost v nejvyšší soutěži. Ze čtyř vzájemných zápasů dokázali Hanáci vyhrát tři a v konečném důsledku to byli právě oni, kdo zaujmul místo Rytířů mezi elitou. Nyní chtěli Olomoučtí navázat na dřívější příznivou bilanci a porazit Kladno i v prvním duelu této sezóny.

Začátek utkání se nesl ve znamení dvou přesilových her Rytířů v rychlém sledu, nicméně ani v jedné z nich nedošlo k přímému ohrožení Konrádovy branky. Nepříjemné zranění si ovšem odnesl Jaroměřský, jenž si při souboji s O’Donnellem hýbl s kolenem. Poté už přišly chvíle kohoutů, kteří se dokázali prosadit hned z první větší šance! Lukáš Nahodil využil sklepnutí Roztislava Olesze a v samostatném úniku poslal puk mezi betony Godly. Netrvalo dlouho a bylo to již o dvě branky. Ze středního pásma si nabruslil František Skladaný a nechytatelnou střelou „do teploměru“ nedal kladenskému brankáři šanci! Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2

Druhá třetina ještě pomalu nezačala, když Hanáci navýšili svůj náskok již na tři branky. Po propadnutí kladenské obrany šli sami na Godlu Zbyněk Irgl s Petrem Strapáčem, přičemž první jmenovaný vzal zakončení na sebe, roztáhl domácího gólmana a zašoupl kotouč mezi betony. Rytíři ovšem nehodili flintu do žita a po chvilce snížili opět na rozdíl dvou gólů. Na pravý kruh si sjel Jaromír Jágr, jehož střela do horního růžku byla pro Konráda nechytatelná. Hra se poté vyrovnala a oba týmy si vytvářely šance. Šest a půl minuty před koncem druhé dvacetiminutovky pak přišel další úder Rytířů, když Tomáš Redlich prokázal pohotové reakce na hranici brankoviště. O chvíli později ale bylo ještě hůře, k odraženému puku se dostal Ladislav Zikmund a ze slotu vymetl horní roh olomoucké branky, čímž srovnal skóre utkání.

Třetí třetinu začalo aktivněji Kladno a mohlo jít dokonce do vedení. Austin ovšem svojí střelu napálil jen do břevna. Neuspěl ani Strnad, který se protáhl kolem olomoucké obrany a poslal puk do ramene Konráda. Hanáci měli obrovskou šanci rozhodnout, když po faulu Godly na Koloucha měl Irgl k dispozici trestné střílení. To ovšem zkušený útočník neproměnil a zápas dospěl do prodloužení. V něm rozhodl svým druhým gólem v zápase Ladislav Zikmund, a zařídil tak bonusový bod pro domácí. Kohouti si z Kladna odvezli pouze bod.

Ohlasy trenérů

David Čermák (Rytíři Kladno): Chtěli jsme potvrdit vítězství ze Zlína a opět bodovat. Do zápasu jsme vstoupili dobře, v prvních deseti minutách jsme byli aktivnější a měli jsme dvě přesilovky, které jsme nesehráli dobře. Získali jsme díky nim ale tlak. Potom jsme bohužel udělali dvě chyby, které soupeř potrestal a dostal se do vedení. Když navýšil na 3:0, tak to s námi nevypadalo dobře. Gól na 3:1 nás ale vrátil do hry, zase jsme začali být aktivní a vytvářeli jsme si šance v útočném pásmu. Se štěstím se nám podařilo vyrovnat.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Zápas se pro nás začal vyvíjet dobře, první třetinu jsme vyhráli 2:0 a hned na začátku druhé jsme zvýšili na 3:0. Kladno ale od první minuty hrálo výborně a mělo výborný pohyb. V první třetině jsme dali góly z dvou protiútoků. Za stavu 3:0 jsme trochu vypli a už jsme se do toho nemohli dostat. Ve třetí třetině mělo Kladno více šancí, ale my jsme měli trestné střílení, ze kterého jsme mohli rozhodnout. Bohužel jsme nerozhodli. Prodloužení už je loterie. Kladno mělo bohužel jedno přečíslení. Pro nás je to ztráta, protože vedení 3:0 bychom si neměli nechat utéct.