Hned v úvodu první třetiny se kohouti museli bránit tlaku hostujících hokejistů ze západu Čech. Škodovka si už v šesté minutě vynutila faul a dostala k dispozici klasickou přesilovou hru. Byl to souboj výborné obrany Mory a efektivní přesilové hry Indiánů. Hosté si v přesilové hře počínali více než skvěle, když se dostal kotuč na hůl Jakuba Poura a ten přesnou střelou pod horní tyč rozesmutnil domácí publikum. Olomouc se však ve druhé polovině úvodní části utkáni herně zvedla. Asi nejvýraznější šancí domácího celku byl samostatný únik debutanta v olomouckém dresu Matěje Kořenka, který ale krásný Ostřížkův pas nedokázal proměnit. Co kohouty trápilo byla častá vyloučení a již podruhé v zápase, když osm sekund před konce zavěsil puk ranou z první Peter Čerešňák a gólem do šatny ukončil první třetinu.

Druhou dvacetiminutovku začali Olomoučtí výrazně aktivněji než hosté. Dostali k dispozici početní výhodu, ve které se k výborné střele dostal Petr Kolouch, ale plzeňský brankář Frodl předvedl skvostný zákrok. Hra se přesouvala ze strany na stranu a k vidění byly velké gólové šance. Jenže Mora nebránila dostatečně poctivě a pustila do brejku plzeňského kanonýra Milana Gulaše, který sice forhendovým blafákem nepřekonal domácího fantoma, ale kotouč pak z dorážky procpal přes ležícího Jana Lukáše. Hosté tak vedli o tři branky. Olomouc ale chtěla své fanoušky potěšit, a tak v tlaku nepolevovala. Do dobré šance se dostal Nahodil, který ale na levý horní růžek Frodlovy branky nezamířil přesně. V závěru třetiny převzala taktovku Plzeň, ale do konce prostřední části hry se skóre už neměnilo.

Scénář třetí periody byl poněkud jiný než těch dvou předchozích. Plzeňští se snažili hrát jednoduše a držet touš daleko od své brány. Pro Olomouc tak bylo velice náročné kombinovat v útočném pásmu a vypracovat si větší gólové šance. Kohouti však v tomto utkání byli až příliš nedisciplinovaní a poté, co putoval Rostislav Olesz na trestnou lavici za nedovolené bránění, Jakub Pour tečoval dělovku Milana Gulaše z levého kruhu a svým druhým gólem v zápase využil třetí početní výhodu. Mora chtěla zlomit kouzlo hostujícího gólmana, a tak sypala na plzeňskou klec jednu střelu za druhou, ale hokejové štěstíčko v pátek večer nestálo na straně domácích. Olomouc měla v závěru zápasu ještě dvě přesilové hry, ale Dominik Frodl za svá záda nepustil jediný kotouč. Kohouti tak letos podruhé vyšli bodově naprázdno.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Nebyl to od nás dobrý výkon. Byli jsme pomalejší, ztráceli koutouče. Dopouštěli jsme se zbytečných chyb a to především faulů, které nás pak stály celý zápas. Plzeň předvedla spolehlivý výkon, přehrála nás ve všech aspektech hry a díky výtečným přesilovkám zaslouženě vyhrála. My se též snažíme pracovat na přesilových hrách, ale ne vždy se nám to daří přenést do zápasu. Musíme zlepšit hru v předbrankovém prostoru.
Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): V poslední době jsme sehráli s Olomoucí hodně utkání, především pak v play-off. Zápasy jsou pro nás velice těžké, ale tentokrát to byl z naší strany snad nejlepší výkon za poslední dobu. Dbali jsme na osobní souboje, snažili jsme se být houževnatí na puku a svoje šance jsme využili. Dobrý výkon předvedl také brankář.