První velkou šanci zápasu měli na svých hokejkách hosté. Už v 6. minutě se před Lukášem dostal k dorážce Chmielewski, ale minul. Na druhé straně přidělalo vrásky na čele Kváčovi duo Musil-Nahodil, třinecký brankář se však dokázal včas přesunout k druhé tyči. Skóre zápasu se otevíralo v 8. minutě, kdy se z prostoru mezikruží prosadil Patrik Hrehorčák. Olomoučtí měli ještě do konce třetiny několik šancí srovnat, ale ani Knotek, ani Olesz nebyli úspěšní.

To druhá dvacetiminutovka byla v režii domácích. Lukáš Nahodil byl pro Třinec nebezpečný už v první třetině, v té druhé pak své snažení dokázal přetavit v gólový úspěch. Klimkovo nahození od mantinelu Kváčovi vypadlo z náručí a právě Lukáš Nahodil černou pryž pohodlně dopravil za brankovou čáru. Ve 28. minutě se pak nečekanou střelou po buly prosadil Jan Knotek a rázem to bylo 2:1. Třinec se v závěru druhé dvacetiminutovky hrnul do zakončení, ovšem buď byl Jan Lukáš na svém místě, nebo třinečtí útočníci mířili mimo.

Ve třetím dějství se zapotil také Petr Kváča, který musel nejprve betonem zasahovat proti Kolouchově střele a poté také proti Irglovi a Knotkovi. Hra se přelévala ze strany na stranu a bez práce nebyl ani Jan Lukáš v bráně domácích. Michal, Hrehorčák, ani Hrňa nedokázali trefit branku. Třinečtí 2 minuty před koncem základní hrací doby odvolali brankáře Kváču, ale ani 6 bruslařů v poli jim nepomohlo k vyrovnání. Naopak za domácí pečetil do prázdné brány svým druhým gólem v zápase Jan Knotek.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Souhlasím. Myslím, že dnes jsme si to zasloužili tou bojovností. Po těch domácích porážkách jde sebevědomí hráčů dolů. Říkali jsme si, že to můžeme obrátit jen tou obětavostí. Dnes se nám právě díky té bojovnosti a obětavosti přiklonilo štěstí na naši stranu. Jsme rádi, že jsme po té černé sérii doma konečně udělali 3 body. Diváci nám dneska opravdu pomohli.
Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Výsledek je pro nás krutý. Na hráčích dnes bylo vidět, že hrozně chtěli. Smolně jsme inkasovali všechny 3 branky. Měli jsme nějaké přesilové hry, které jsme nesehráli špatně, ale domácí tým hrál obětavě a zblokoval několik střel. Nebyli jsme schopní propálit kotouče. Ve třetí třetině jsme věděli, že to bude o jednom gólu. Přes některé šance, které jsme měli, to domácí tým ubojoval. Možná ne tolik zaslouženě podle průběhu hry, ale určitě si body zasloužil. My bychom si rádi odvezli body, ale dnes nám chybělo víc v zakončení.