Utkání začalo pro Tygry velice slibně. Po střele Tomáše Hanouska se k nebezpečné dorážce dostal Jaroslav Vlach, s jeho pokusem si Konrád ještě dokázal poradit. Prakticky vzápětí ale Hudáček nabídl kotouč před odkrytou klec Radanu Lencovi a ten už se nemýlil.

Po první inkasované brance se několikrát osmělila také Olomouc. Hrachovina musel likvidovat nebezpečný pokus Olesze, přečíslení Mory tři na jednoho či jedovatou dělovku Knotka. Ani jedna z těchto šancí však díky pozornému brankáři šelem gólem neskončila.

Po přestávce začali hosté o něco aktivněji. Byli to ale domácí, kterým se podařilo odskočit. V první přesilové hře zápasu nabil Krenželok Adamu Musilovi, liberecký mladíček našel mezírku v postoji přesouvajícího se Konráda a Tygři vedli už 2:0.

Kohouti po druhé obdržené brance působili hodně opařeně, Tygři naopak hráli velice uvolněně. Klid z hokejek jim nesebrala ani povedené individuální akce Jana Káni. Olomoucký forvard se hbitě protáhl do útočného pásma a střelou z pravého kruhu orazítkoval horní tyčku.

Liberečtí pak v závěrečném dějství přidali ještě jeden gól. Libor Hudáček křižnou přihrávkou vyzval ke skórování Michala Bulíře a ten nezaváhal. Kohouti se pak s utkáním pokusili ještě něco udělat v závěrečné powerplay.

Úspěch slavili jen částečný. Lukáš Klimek sice necelé dvě minuty před koncem odčaroval Hrachovinovo kouzlo, na víc už se ale Mora nezmohla. Naopak ještě do odkryté klece inkasovala z hole Radana Lence, a tak si Severočeši připsali do tabulky další cenné tři body.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): Začnu tím, že nám pomohly ty dva góly v přesilovkách. Utkání bylo samozřejmě vyrovnané a bojovné. Prakticky až do konce nebylo rozhodnuto. Na můj vkus jsme byli lehkovážní v obranné činnosti. Olomouci jsme spoustu šancí darovali, dost si jich ale samozřejmě vypracovala sama. Jsou to věci, na které se musíme zaměřit. S výsledkem jsme spokojení, nebylo to vůbec jednoduché.
Zdeněk Moták (HC Olomouc): Já bych neřekl, že jsme odehráli špatný zápas. Horší jsme byli na vhazování a neproměňovali jsme šance, kterých jsme si kupodivu vytvořili docela hodně. Góly jsme nedali, naopak jsme byli potrestáni za naše chyby. Samozřejmě gratuluji domácím.