Prakticky ihned po začátku utkání šli Olomoučtí do čtyř, když se proti pravidlům provinil Lukáš Klimek. Středočeši ovšem nabídnutou výhodu nedokázali využít. Hanáci měli poté velkou šanci, kdy se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, nicméně Pavel Musil se při zakončení dostal do moc velkého úhlu, ze kterého trefil pouze brankáře Justina Peterse.

Domácí vykazovali větší aktivitu, z čehož pramenila především příležitost Žigy Jegliće, jehož na poslední chvíli zastavil Branislav Konrád vystrčenou holí. V další šanci se ocitl Martin Pláněk, který byl ovšem těsně před zakončením zahákován Janem Jaroměřským. V následné přesilové hře se už ale bruslaři dostali do vedení. Z levého kruhu vyslal tvrdou střelu Jan Stránský, proti níž byl olomoucký brankář bezmocný. Záhy ovšem mohlo být srovnáno. Pavel Musil sklepl kotouč přímo před mladoboleslavským gólmanem, nicméně ten si nakonec dokázal poradit. První třetina tedy skončila hubeným vedením Středočechů.

Prostřední periodu začali aktivněji Kohouti. Zbyněk Irgl dokonce dvakrát zazvonil na tyč domácí svatyně. Poprvé se tak stalo po nenápadné střele z pravé strany útočného pásma, podruhé pak během početní výhody po ráně z mezikruží. Následně dostali Olomoučtí svého soupeře pod tlak. Hon za vyrovnáním ovšem překazil faul Tomáše Dujsíka, jehož počin v zápětí potrestal Adam Zbořil, čímž zvýšil náskok svého mužstva již na dva góly. Odpovědět mohl David Ostřížek, nicméně jeho střela skončila jen těsně vedle branky Justina Peterse. Do kabin tak hráči odcházeli za stavu 2:0.

Ve třetí třetině měli první velkou šanci domácí, kteří dokonce už zvedali ruce nahoru, nicméně Branislav Konrád nakonec udržel kotouč před brankovou čárou. Zanedlouho ale byli Středočeši přesní. Ondřej Najman si najel mezi kruhy a potřetí rozjásal ŠKOENERGO arénu. Příležitost na snížení pak měl Petr Kolouch, který se řítil na Justina Peterse, ten ale včas sklapl betony. Chvíli poté udělal Jakub Klepiš chybu za vlastní brankou, čehož mohl využít David Ostřížek, nicméně neuspěl.

Olomoučtí se snažili s výsledkem něco udělat, ale naráželi povětšinou na domácího brankáře, který svůj tým několikrát podržel. Když nevyšla ani přesilová hra po faulu Martina Pláňka, bylo jasné, že tento zápas už domácí nepustí. Hanáci tak poprvé po šesti utkáních vyšli bodově naprázdno.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): „Věděli jsme, že Olomouc teď měla sérii zápasů, kdy bodovala. Přijelo tedy velmi silné mužstvo, a od začátku to potvrzovali. Výborně napadali, forčekovali, hráli aktivně a výborně do obrany. My jsme byli docela nepřesní a nebylo to vůbec jednoduché. Myslím, že to bylo vyrovnané. Strašně nám pomohlo, že jsme proměnili dvě přesilovky. Trošku jsme se uklidnili, a ten třetí gól potom rozhodl o tom, že se nám to podaří. Jsme rádi, že jsme neinkasovali
Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Z naší strany to nebylo příliš vydařené utkání. Bez vstřelené branky nemůžeme pomýšlet na solidní výsledek. Můžou nás mrzet dvě tyče a několik šancí ve druhé třetině, které jsme bohužel neproměnili. Udělali jsme dvě hrubé chyby, za které jsme byli potrestáni. Domácí byli lepší a zaslouženě zvítězili."