Skóre zápasu mohl otevřít hned ve druhé minutě olomoucký Tarnoczy, který se dostal do samostatného úniku. Jeho bekhendový pokus ovšem zamířil vedle pravé tyče Čajanovy svatyně. O pár minut později na druhé straně Křepelka vybídl křižným pasem ke střele Vomáčku, jenže Mokrý se stihl přesunout a dokázal si poradit i s dorážkou Libereckých.

Ve dvanácté minutě orazítkoval olomoucký Hlaváč tyč. Puk se poté ocitnul před prázdnou libereckou branku, ale ke smůle pro Hanáky jej Štědrý trestuhodně nedokázal dopravit za brankovou čáru.

Svěřenci trenéra Berana se radovali až v minutě patnácté, když nabídnutou přesilovou hru dokázal využít Matěj Tomajko. Hanáci měli ještě do konce první části dvě velké šance. Ani jednou ale nedokázali vstřelit branku a pokaždé ztroskotali na libereckém brankáři.

Druhou periodu Kohouti prolomili smůlu z první části a z hned z kraje se radovali ze dvou branek. Nejprve Tomajko zavezl kotouč do útočné třetiny a následně jej předložil z druhé vlny najíždějícímu Joshuaovi Jamesi Máchovi, který jej z mezikruží poslal za brankovou čáru. Následně využili Hanáci druhou přesilovou hru, když Matěj Kořenek obdržel od Adama Rutara přihrávku na pravý kruh a propálil Čajana přízemní ranou.

V polovině zápasu se prosadili také domácí. Po Šedivého přihrávce snížil střelou do horního rohu Mokrého branky Jan Křepelka.

Gólový brankostroj ve druhé třetině však ještě neskončil. Minutu před koncem druhé části totiž dokázali Hanáci opět odskočit na rozdíl tří branek. Tomáš Krupa si v samostatném úniku věděl rady a nedal Čajanovy šanci.

Další dvě branky přidali Kohouti do poloviny poslední třetiny. Po dorážce se ze své druhé branky v utkání radoval Matěj Kořenek, kterého o pár minut poté následoval Ondřej Tichý, jež využil skvělého pasu právě od Kořenka a přidal šestou branku.

Domácí poté pouze snížili zásluhou Dominika Šeligy. Víc toho nestihli a tak se Hanáci vracejí domů s plným počtem bodů.