Hanákům vyšel skvěle úvod zápasu. Hned ve čtvrté minutě se totiž radovali z první branky, když Matěj Tomajko nahodil puk do útočného pásma, který se ještě odrazil od mantinelu a mířil přímo na Hamrlu. Jenže zlínský gólman chtěl rozehrát, ale úplně se nesoustředil na kotouč a ten mu propadl do sítě.

V desáté minutě měl opět Tomajko šanci zvýšit náskok svého týmu na dvoubrankový rozdíl. V přesilové hře ale trefil pouze tyč Hamrlovy branky.

První větší šanci na druhé straně měli domácí až ve 14. minutě, když Kohouti dvěma fauly v rozmezí necelé minuty darovali Zlínským dvojnásobnou početní výhodu. Hanáci ovšem tento velmi důležitý moment zvládli a hned poté udeřili. David Kalač chytrou střelou obalamutil Hamrlu a přidal tak druhou branku svého týmu.

Na začátku druhé části ale domácí snížili. Pavlas poslal kotouč na pravou tyčku, kde byl připraven Luža. Ten ještě posunul kotouč před prázdnou branku, kde byl úplně volný David Kozubík, který tak bez problémů skóroval.

V polovině zápasu ale Hanáci opět odskočili. Berani ztratili kotouč za svou brankou, odkud jej do brankoviště poslal Rosecký a po několika dorážkách nakonec dotlačil puk do sítě svým druhým zásahem v utkání David Kalač.

Tři minuty poté mohli domácí opět snížit, jenže výtečný zákrok Hasaly proti Fajkusovi znamenal, že Kohouti stále drželi dvoubrankový náskok. Jenže v 36. minutě se Zlínští nakonec přeci jen radovali z branky. Pavlasovu slabší střelu vyrazil Hasala pouze k Filipu Weintrittovi, který povedenou žabičkou dostal puk za brankovou čáru.

Jenže to ještě nebyl konec prostřední části. Hanáci si totiž opět vzali dvoubrankové vedení zpět. Po pěkné přihrávce Krupy se sám před brankou zjevil David Vosátko, který neomylně zakončil do pravé šibenice.

Domácí ale opět dokázali odpovědět, a to zhruba vteřinu před uplynutím druhé periody. Talafa od modré čáry sice nemířil přesně, ale kotouč se od zadního mantinelu odrazil přesně na hůl Dominika Lužy, který se rychle prosadil střelou do odkryté branky.

Hanáci poté drželi hubený náskok celou třetí třetinu. Domácí Berani se snažili vyrovnat a v závěru utkání to zkoušeli také bez brankáře, ale skvělý Hasala s přispěním zbytku týmu nedovolil domácím skórovat. Naopak vítězství Olomouce potvrdil půl minuty před koncem střelou do prázdné branky Tomáš Krupa.

Hanáci se tak nachází na sedmém místě tabulky O Pohár DHL a na první místo ztrácí pouze tři body. Mají ovšem zápas k dobru. Další střetnutí je čeká kvůli reprezentační pauze až 2. listopadu na ledě Jihlavy.

Ohlasy trenérů

Antonín Stavjaňa (PSG Berani Zlín): Dnes jsme nasadili do zápasu třetího gólmana Patrika Hamrlu. Stejně jako Dominik Šarman a Michal Kořének chytal velmi dobře. Zápas nám nevyšel, protože jsme hodně chybovali v zakládání útočných akcí a soupeř dokázal využívat našich chyb a skórovat. V poslední třetině jsme hráli na tři kompletní pětky a bylo vidět, že i ve vysokém tempu jsou kluci schopni dodržovat pokyny, zjednodušit hru. Dlouho to vypadalo, že vyrovnání visí na vlásku.