První třetina zápasu mezi Olomoucí a Jihlavou přinesla pouze dvě větší šance. Nejprve se do úniku dostal Vítězslav Jouda, který se vracel z trestné lavice. Jeho střela ale mířila jen na plexisklo za Mokrého bránou. V závěru první dvacetiminutovky nařídil rozhodčí trestné střílení pro Hanáky - na středovou čáru se postavil Tobiáš Handl. Chlaloupek si ho ale dobře pohlídal a olomoucký forvard neměl místo, kam zakončit.

Góly začaly padat až ve druhé třetině. Skóre zápasu otevřel ve 25. minutě Tomáš Krupa, o chvíli později však na trestnou lavici usedl Rutar a hosté v přesilové hře vyrovnali. Jiří Vyvial za záda olomouckého gólmana tečoval střelu od modré čáry. Hanáci si necelých 5 minut před koncem třetiny vzali vedení zpět, prosadil se Matěj Tomajko. Z vedení se ale ani tentokrát neradovali dlouho - ve 39. minutě Dukla nejprve nastřelila jen tyč, ale dorážka Jakuba Krajíčka už mířila za brankovou čáru.

Třetí třetina rozuzlení tohoto dramatu nepřinesla, a tak se v plecharéně prodlužovalo. V nastaveném času měla Jihlava výhodu přesilové hry 4 na 3 a přestože na Mokrého vyslala několik velmi nebezpečných střel, skórovat se jí nepodařilo. O vítězi utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž vítězství domácímu týmu vystřelil Tomáš Krupa.