První třetinu zápasu se zdálo, že se olomoučtí dorostenci zalekli soupeře z nedalekého Brna – ostatně Kometa je úřadujícím vicemistrem dorostenecké extraligy. V první dvacetiminutovce nabídli domácí Kometě hned tři přesilovky, a ta dvě z nich dokázala využít. Nejprve otevřel skóre Viktor Běhůnek a o chvíli později se prosadil také Jakub Brabenec. Také Kohouti si zahráli dvě přesilové hry, nicméně na rozdíl od svého soupeře nedokázali využít ani jednu.

Krátce po začátku druhé třetiny se ovšem poprvé v utkání prosadil šikovný útočník Lukáš Přidal. V 26. minutě ovšem Brno opět odskočilo na rozdíl dvou branek, když se – jak jinak než v přesilové hře – trefil Patrik Fajmon. O necelé čtyři minuty později se z využité hry v početní výhodě přece jen radovali také domácí, úspěšným střelcem byl opět Lukáš Přidal. Ve 34. minutě navíc Kohouti zaznamenali další gól a díky Petru Ševčíkovi se poprvé v zápase dostali do vedení. V poslední minutě druhého dějství však přišla přesilová hra Komety, která opět potvrdila, že oslabení jsou pro její soupeře smrtící.

Tuhá bitva pokračovala také ve třetí třetině. V 51. minutě srovnal stav utkání Lukáš Přidal, jenž tak hned v úvodním zápase sezóny zaznamenal hattrick. Už to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení, ovšem minutu a čtyři sekundy před koncem rozhodl o vítězi Eduard Šalé. Kometa si tak z plecharény zejména díky efektivním přesilovkám odvezla 3 body.